Popularność wirtualnych biur wciąż wzrasta, co wynika z wielu zalet takiego rozwiązania. Dlaczego warto rozważyć wynajęcie biura wirtualnego? U kogo sprawdzi się taka opcja? Co daje nam tego rodzaju biuro?
Kiedy sprawdzi się biuro wirtualne?
Każdego roku w naszym kraju powstają setki firm, które są także mikroprzedsiębiorstwami. Rozwój technologii wpłynąć na to, że przedsiębiorcy oferują odbiorcom coraz ciekawsze rozwiązania - od zakładania stron internetowych, po tworzenie materiałów promocyjnych. Małe firmy zazwyczaj nie potrzebują swojej siedziby, gdyż przedsiębiorcy pracują w zasadzie z dowolnego miejsca, przykładowo z domu, dzięki czemu dochodzi do zmniejszenia kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wirtualne biura powstały w celu zapewnienia adresu firmom, które działają w usługach niewymagających posiadania biur stacjonarnych. Osoby zainteresowanie mogą przebierać wśród setek ofert, które warto dostosować do własnych oczekiwań.
Jak działa biuro wirtualne?
Prowadząc własną firmę, nie musimy rejestrować jej w miejscu zamieszkania. Nie zawsze przedsiębiorcy chcą, aby potencjalny odbiorca znał ich adres, dlatego z pomocą przychodzą biura wirtualne. Użyczają one adresu dla firmy, dając możliwość zarejestrowania działalności w prestiżowym miejscu. To także dobry sposób na podleganie pod dany urząd skarbowy, który np. cieszy się dobrymi opiniami na rynku. Prestiżowy adres to nie jedyna kwestia, którą uzyskujemy, korzystając z takiego biura. Ponadto, za pomocą biura wirtualnego możemy liczyć na:
- skanowanie poczty, jaka przychodzi do przedsiębiorcy (to bardzo dobra opcja dla osób dużo podróżujących),
- zlecenie obsługi telefonu swojej firmy,
- przekazywanie poczty na dany adres,
- przestrzeń coworkingową, czyli wynajęcia biura na dany dzień lub na kilka godzin, w przypadku spotkania biznesowego.
Coraz częściej przedsiębiorcy korzystają również z sal konferencyjnych, jakie umożliwiają przeprowadzenie spotkania z odbiorcami. Wynajęcie takiego miejsca na kilka godzin pozwala znacznie zaoszczędzić.
Jakie koszty wiążą się z biurem wirtualnym?
Jeśli chodzi o koszty, jakie poniesiemy, korzystając z biura wirtualnego, są one związane z zakresem danych usług. Wiele zależy od tego, jakie opcje wybierze przedsiębiorca i na jak długo zechce podjąć współpracę. Co ciekawe, podpisując długoterminową umowę, zazwyczaj możemy liczyć na zniżki ze strony biur wirtualnych. Kwestia ceny jest związana także z lokalizacją takiego biura. Najdroższe rozwiązania położone są w najbardziej prestiżowych miejscach, zazwyczaj w centrum większego miasta. Nie ma zatem jednoznacznej odpowiedzi co do tego, jakie koszty poniesiemy. Wszystko zależy od tego, na jakie usługi się zdecydujemy i jaką lokalizację wybierzemy.
Wirtualne biuro Warszawa daje szereg zalet, które pozwalają uzyskać prestiżowy adres firmy. Ponadto, nie musimy martwić się wynajmowaniem biura stacjonarnego i zapłatą za czynsz i inne opłaty. Możemy skupić się zatem na dalszym rozwoju firmy, korzystając z prestiżowego adresu i obsługi korespondencji.