Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Dzisiaj gdyńscy policjanci, wspólnie z inspektorami SANEPID’u, prowadzą w okolicach Skweru Kościuszki, plaż miejskich oraz bulwaru działania mające na celu przypomnienie zarówno mieszkańcom jak i turystom o przestrzeganiu obostrzeń związanych z wciąż trwającą pandemią.

W dalszym ciągu walczymy z koronawirusem i nadal obowiązują obostrzenia dotyczące noszenia maseczek, czy też utrzymania co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi.

Dla wspólnego bezpieczeństwa wszyscy muszą przestrzegać przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Dlatego też dzisiaj gdyńscy mundurowi wraz z inspektorami Sanepid’u wyruszą w najbardziej zaludnione części Gdyni jak Skwer Kościuszki, plaże miejskie czy bulwar. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy każdy przestrzega przepisów związanych z zachowaniem odległości od drugiej osoby i noszeniem maseczek ochronnych w wymaganych miejscach.

Pamiętajmy, że walka z koronawirusem nadal trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Dlatego tak istotne jest stosowanie środków ochrony w przestrzeni publicznej. Wszystkie informacje o aktualnych ograniczeniach można znaleźć na stronie rządowej pod adresem https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.