Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Urodzenie dziecka dla wielu kobiet jest najszczęśliwszym dniem życia, jednak warto zdawać sobie sprawę, że coś takiego jak macierzyństwo glamour nie istnieje. Nie wierzcie więc Instagramowi, normalnej kobiecie trudno jest znaleźć chwilę dla siebie, chyba że ma sztab nań. Wtedy też nie tylko ma czas dla siebie, ale i na makijaż czy też aktywność fizyczną – bo inne osoby wykonują jej prace. Jednak tutaj trzeba zastanowić się czy dziecko nie jest tylko dodatkiem do stylizacji niczym torebka. Na szczęście większość matek traktuje tę rolę jako coś najważniejszego, choć trudnego. Jeżeli i Ty należysz do grona kobiet, dla których dziecko jest najważniejsze, to koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Przedstawimy Wam sposoby, by choć trochę odpocząć i znaleźć choć chwilę dla siebie.

Śpij kiedy możesz, jedz kiedy możesz

Pomimo, że nieraz dziecko jest oczekiwane to zaraz po wyjściu ze szpitala matkę dopada baby blues. Oczywiście jeżeli stan po krótkim czasie nie ulega poprawie, to może się okazać, że dopadła Cię depresja poporodowa, dlatego w takiej sytuacji niezbędna jest wizyta u specjalisty, czyli psychiatry. Czasowo obniżony nastrój jest czymś normalnym, wszak Twoje życie odmieniło się o 180 stopni i teraz swoje potrzeby trzeba odłożyć na bok, bo ta mała istotka jest najważniejsza. Ale też nie możesz całkowicie zapomnieć o sobie. Na samym początku Twojej rodzicielskiej drogi zastosuj zasadę: „śpij kiedy możesz, jedź kiedy możesz”. Zatem jeżeli Twój „szef” odbywa drzemkę, to Ty także się połóż. Nie spędzaj czasu na sprzątaniu, tylko po to, aby dom lśnił, lecz wykorzystaj ten czas na odpoczynek, którego tak Ci potrzeba. Sytuacja wygląda tak samo z jedzeniem...A skoro już o jedzeniu mowa to...

Zadbaj o zdrowe odżywiania

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne, szczególnie dla Ciebie. Jednak nie staraj się być idealną i wolny czas poświęć sobie, a nie staniu czy piecu i gotowaniu dwudaniowego obiadu. Oczywiście nie oznacza to wcale, że masz kupować fastfoody – wręcz przeciwnie. Zdecydowanie lepszym, a zasadniczo najlepszym wyborem jest catering dietetyczny do domu. W Gdyni czy Gdańsku ma siedzibę naszym zdaniem najlepsza firma oferująca catering, czyli Fit Kalorie. Do wyboru masz różne opcje. Możesz zdecydować się na wersję klasyczną, ale także dla wegan czy wegetarian, a nawet bez ryby. To doskonała opcja dla całej Waszej rodziny, tym bardziej że posiłki są nie tylko zbilansowane, ale też różnorodne i obłędnie smaczne.

Nie bój się prosić o pomoc, a gdy Ci ją oferują, to korzystaj

Nie bój się prosić o pomoc, a jeżeli Twoi rodzice czy teściowe ją zaoferują, to z niej korzystaj. Nie staraj się być idealna, bo ideałów nie ma. To, że potrzebujesz chwili dla siebie nie oznacza wcale, że nie jesteś dobrą matką. Ty także masz prawo chwilę odpocząć i wykorzystaj to, tym bardziej że ktoś wyciąga do Ciebie pomocną dłoń. Przynajmniej raz na tydzień wyjdźcie razem z partnerem choćby na kawę do kawiarni. Z kolei w ciągu dnia także możesz znaleźć czas dla siebie, choćby podczas spaceru z dzieckiem, gdzie także możesz się zrelaksować. Polecamy także aktywność fizyczną, taką jak bieganie z wózkiem.

babcia z wnuczkiem 0c189

Pamiętaj, że dziecko ma ojca i on też powinien się nim zajmować

Teraz przechodzimy do jednej z ważniejszych kwestii. Otóż dziecko nie jest Twoje, lecz Wasze, dlatego też partner powinien się angażować tak samo jak Ty. A więc nie tylko Ty wstajesz w nocy, lecz i ojciec dziecka. Również zmiana pieluch powinna odbywać się na przemiennie. Oczywiście możecie także podzielić zadania. Np. Ty karmisz czy usypiasz, z kolei on kąpie i zmienia pampersy, natomiast wstajecie wspólnie w nocy, chyba, że ojciec dziecka już wrócił do pracy, to wtedy z tym wspólnym wstawaniem może być ciężko. Gwarantujemy, że ojciec dziecka potrafi się nim zająć. A więc jeżeli jesteś już totalnie przytłoczona wszystkim i masz wszystkiego dość, to poproś o godzinę dla siebie. Wtedy weź kąpiel czy wyjdź sama na spacer. Oczywiście Twój partner ma także taką możliwość.

Macierzyństwo to dużo radości, miłości, ale też zmęczenie i trud. Dlatego nie rezygnuj z chwili dla siebie i zawsze, kiedy masz taką możliwość, stawiaj na chillout.

pistacje 635aa