Wysłanie zdjęcia zamiast wizyty policjantów – tak, dzięki aplikacji od Ministerstwa Cyfryzacji może wyglądać kwarantanna domowa. Aplikacja jest darmowa, bezpieczna i dostępna w sklepach Google Play i App Store.

Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

Aplikację można pobrać z  Google Play i App Store. Po jej zainstalowaniu Zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.
Aplikacja za zgodą Użytkownika korzysta:

  • z lokalizacji GPS,
  • funkcji robienia zdjęć ze stemplem czasowym,
  • rozpoznawania twarzy,
  • możliwości wypełniania formularzy,
  • wybierania połączenia z infolinią.

Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać leki, czy artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się też z pracownikiem socjalnym. 

W najbliższych dniach do aplikacji będą dodawane kolejne funkcjonalności. Jej głównym zadaniem jest ułatwienie komunikacji ze służbami oraz zapewnienie lepszej opieki dla osób objętych kwarantanną.

W razie jakichkolwiek problemów technicznych osoby korzystające z aplikacji mogą zadzwonić na przygotowaną dla nich specjalną infolinię - 22 165 57 44.