Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Jak nowocześnie urządzić salon?

Planując aranżację salonu chcemy, by to pomieszczenie zapraszało do odpoczynku i wytwarzało atmosferę przytulności. W końcu to tu najczęściej siadamy z gośćmi bądź po prostu spędzamy wolny czas po pracy. Żeby faktycznie salon był wygodny i w pełni dostosowany do naszych potrzeb, a przy tym modny, musimy poświęcić sporo uwagi wyborowi odpowiednich mebli.

Nowoczesny salon to nowoczesna kanapa

Nie da się ukryć, że serce każdego salonu to oczywiście kanapa. Musi być nie tylko komfortowa, ale także schludna i estetyczna – pozostałe meble możemy właściwie dopasować do niej.

Zanim jednak wybierzemy kanapę marzeń, musimy rozważyć kwestię dostępnego metrażu. Jeśli salon jest raczej niewielki, dzięki czemu chcemy ograniczyć wyposażenie do absolutnie niezbędnego minimum, warto postawić na klasyczną, 2- lub 3-osobową sofę na delikatnych, zgrabnych nóżkach. Nie przytłoczy wnętrza, a jednocześnie zapewni nam wygodny kącik do oglądania filmów czy wypicia popołudniowej kawy. Co prawda trudno będzie tutaj pomieścić wszystkich gości, jednak zawsze możemy dostawić mięciutkie pufy.

Duże, otwarte przestrzenie zasługują na kanapę z prawdziwego zdarzenia. W tym przypadku możemy się zdecydować nawet na narożnik XXL, który należy do najnowszych trendów. Dzięki niemu stworzymy prawdziwe centrum wypoczynkowe.

Ci, którzy stawiają przede wszystkim na funkcjonalność, powinni wybrać kanapy skórzane lub obite jakimś łatwym do utrzymania w czystości materiałem, np. melanżem. 

Sprawdź pełną ofertę mebli do salonu w sklepie https://zona-design.pl/meble/do-salonu/

Jaki stolik do kawy?

Wybranie stolika do kawy nie należy do najłatwiejszych – musi on mieć odpowiednią długość i wysokość, by był dopasowany do kanapy. Na dodatek trzeba go ustawić tak, by osoba siedząca na sofie mogła swobodnie sięgnąć po coś, co znajduje się na blacie. Aktualne warto sprawdzić szklane stoliki kawowe, które można obejrzeć tu: https://zona-design.pl/meble/stoliki-kawowe-i-lawy/szklane/.

Aktualnie w modzie wciąż pozostają drewniane ławy kawowe, które często są utrzymane w stylu retro. Takie rozwiązanie spodoba się osobom lubiącym meble przywodzące na myśl minione lata. W takich przypadkach nowoczesność i vintage łączą się w doskonały sposób.

Jednocześnie nie możemy zapominać, że nowoczesne stoliki kawowe to zawsze wszelkie modele szklane, zwłaszcza na metalowych nóżkach. Doskonale dopasowują się do aranżacji, a wybierając produkt wysokiej jakości mamy gwarancję, że na powierzchni nie pojawią się żadne rysy czy uszkodzenia.

Jakie meble koniecznie muszą znaleźć się w salonie?

Przechowywanie osobistych drobiazgów możemy postawić w sferze sypialni – w salonie nie potrzebujemy masywnej komody. Jeśli chcemy wyeksponować kolekcję książek czy filmów, wystarczą proste półki przymocowane bezpośrednio do ściany. Oczywiście, o ile pozwala nam na to dostępne miejsce, możemy zafundować sobie zdobiony regał na książki, dzięki któremu zbudujemy własną biblioteczkę.

Absolutnie niezbędnym elementem każdego salonu jest stolik RTV. Możemy się zdecydować zarówno na prosty model, jak i taki, który poza stabilną podstawką dla telewizora oferuje też zamykane szafki, gdzie możemy trzymać zapasowe baterie do pilota czy też płyty DVD. Nawet w przypadku, kiedy telewizor jest zawieszony na ścianie, nowoczesna szafka RTV może nam się przydać.