Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Stopy to podstawa – komfort stóp warunkuje nie tylko ułożenie reszty naszego ciała, ale równie ważne jest odpowiednie zdrowie i higiena. Dlatego warto zadbać o zdrowe i wypoczęte stopy zarówno w czasie pracy, jak i wypoczynku w domowym zaciszu.

Klapki, chodaki, drewniaki

Lekkie i przewiewne buty są chętnie wybierane przez przedstawicielki takich zawodów, jak lekarka czy pielęgniarka, ale sprawdzają się w każdej pracy, w której spędzamy dużo czasu stojąc lub chodząc. Warto dobrać krój buta do rodzaju pracy – jeżeli więcej siedzimy, amortyzacja podeszwy jest mniej istotna, niż w pracy stojącej lub polegającej na chodzeniu. Zawsze warto zwrócić jednak uwagę na wkładkę i materiał, z którego wykonana jest górna część buta – najlepiej sprawdzą się naturalne materiały, takie jak drewno czy skóra we wkładce oraz skóra, filc lub bawełna na wierzchu. Dostępne są także klapki całkowicie skórzane, zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej.

Skórzane damskie klapki – wygodne obuwie do domu i do pracy

Do pracy

Ze względu na przewiewność i odpowiednio sprofilowaną wkładkę warto zdecydować się na dobre chodaki lub klapki do pracy; można wybrać grube drewniaki np. z olchową wkładką i podeszwą i skórzanym wierzchem, jak i lżejsze klapki ortopedyczne z odkrytymi palcami. Dobrze dobrane klapki zapewnią komfort przez cały dzień i zadbają o zdrowie stóp i prawidłową postawę. To dlatego chętnie wybierane są zarówno przez osoby pracujące w służbie zdrowia, jak i w innych zawodach obciążających nogi i kręgosłup.

Skórzane klapki do domu

Damskie klapki, w tym skórzane, występują w wielu odmianach; mogą mieć zakryte lub odkryte palce, mogą być na grubszej lub cieńszej podeszwie; odpowiednio ocieplone pozwolą również komfortowo wypocząć w domowym zaciszu i obejrzeć ulubiony serial nie przejmując się marznącymi stopami.

Skórzane klapki mogą być też po prostu wygodnym obuwiem do wielu damskich stylizacji – zarówno eleganckich, jak niezobowiązujących codziennych lub plażowych – różne modele znajdziecie tutaj: https://pantofelek-sklep.pl/pl/obuwie-damskie_klapki-damskie-skora Ze względu na oddychający materiał świetnie sprawdzą się latem, jako niepowodujące odparzeń, lekkie obuwie.