Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Torebka na ślub – jak wybrać?

Każda kobieta marzy o tym, by jej ślub wyglądał idealnie. Liczą się wszystkie szczegóły, a najważniejsza jest nie tylko sala, kościół, ale również to jak wygląda Panna Młoda. Dlatego kobiety w tym wyjątkowym dniu dokładają wszelkich starań, czy wyglądać idealnie. W ich garderobie tego dnia znajduje się nie tylko suknia ślubna i buty, w których trzeba przetańczyć całą noc, ale również różnego rodzaju dodatki, które mają za zadanie dopełnić całą stylizację. Niektóre kobiety decydują się na torebkę damską, która koniecznie powinna pasować do sukni ślubnej, a także dopasować się do butów. Pojawia się więc pytanie, jak wybrać torebkę na ślub i na co zwrócić największą uwagę podczas wyboru?

  1. Dobierz kolor torebki do sukni ślubnej

Głównym punktem w stylizacji Panny Młodej jest suknia ślubna, tak więc wszystkie dodatki dopasowane do stylizacji, powinny być idealnie dobrane właśnie do tego najważniejszego elementu. Tak jest również w przypadku torebki damskiej. Po pierwsze powinna być ona doskonale dopasowana do koloru sukni ślubnej. Jeżeli suknia jest w bieli, czyli w standardowym i tradycyjnym kolorze, to torebka również powinna być zachowana w tej kolorystyce. Jeżeli jednak zdecydujesz się na inny rodzaj sukni ślubnej, która jest już nieco bardziej nowoczesna i odważna, to możesz również zaszaleć z wyborem torebki damskiej.

  1. Rozmiar torebki ma znaczenie

Nie można zapominać o tym, że jest to ślub, tak więc kobieta nie powinna mieć przy sobie dużej torby damskiej, która będzie odwracać uwagę od głównego punktu stylizacji. Ważne jest więc to, by wybrać małą torebeczkę damską, ponieważ będzie ona stanowić uzupełniający dodatek, który przekuwa uwagę, ale robi to w subtelny i nienachalny sposób, dzięki czemu stylizacja w całości prezentuje się idealnie i dopełnia siebie pod każdym względem. Lepiej więc zdecydować się na małą torebkę wizytową, która będzie miała nie wielkie rozmiary, ale przecież nie trzeba w niej chować ważnych przedmiotów, a jedynie niezbędne akcesoria, które przydać się modą na ślubie i weselu.

  1. Dobrze wybierz materiał torebki damskiej

Jeżeli decydujesz się na wybranie dla siebie torebki damskiej na ślub, to postaraj się wybrać taką, która wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Doskonałym pomysłem może okazać się torebka, która wykonana została ze skóry naturalnej, dzięki czemu stanie się ona ponadczasowym i niezwykle stylowym dodatkiem. Co więcej skóra naturalna jest niezwykle trwała i wytrzymała na uszkodzenia, więc jakość, a co najważniejsze wygląd torebki damskiej nie zmieni się nawet po tak intensywnym dniu i nocy, jakim jest ślub. Tak więc skórzana torebka damska okaże się w tym przypadku strzałem w dziesiątkę.

  1. Torebka na delikatnym pasku

Warto również zwrócić uwagę na to, jak wygląda pasek torebki damskiej. Jest to element, który również powinien doskonale pasować do całej stylizacji ślubnej. Trzeba więc zdecydować się co będzie lepiej wyglądać. Czy torebka zrobi lepsze wrażenie jeżeli będzie miała pasek z materiału, ze skóry, a może będzie to delikatny łańcuszek lub grubszy łańcuch? Konieczne jest również określenie koloru, który lepiej pasuje do stylizacji. Warto więc nieco dłużej zastanowić się nad tym, jaka torebka z jakim paskiem na ramię będzie bardziej pasowała do całej stylizacji.

  1. Nie tylko na jeden wieczór

Jeżeli wybierasz dla siebie torebkę do ślubu, to pamiętaj o tym, że nie koniecznie musi to być torebka damska, która będzie miała zastosowanie jedynie w tym wyjątkowym dniu. Możesz również zdecydować się na model nieco bardziej uniwersalny, a dzięki temu ten rodzaj dodatku może okazać się przydatny również na wiele innych okazji. Jest to znacznie lepszy pomysł, niż wybranie torebki damskiej, którą trudno jest dopasować do czegoś innego, niż do sukni ślubnej. W tym przypadku zwróć uwagę na to, jak prezentuje się torebka damska na co dzień i czy można ją założyć na przykład na wieczorne spotkanie ze znajomymi.