Zapraszamy na kolejny blok z cyklu „Biblioteka Inspiracji: Biblioteka Wiedzy”, czyli… nauka! Przed nami spotkanie z Tomaszem Czukiewskim, autorem kanału YT Ciekawe Historie, przedstawiającym najważniejsze i najciekawsze wydarzenia historyczne.

„Biblioteka Inspiracji: Biblioteka Wiedzy” to cykl spotkań związanych z takimi dziedzinami jak historia, wszechświat/kosmos, podróże i nauka. Wokół tych czterech obszarów odbywają się spotkania i uzupełniające warsztaty kolejnego dnia. Decyzję, czy chcecie wziąć udział w całym cyklu, czy tylko w spotkaniu i warsztatach, zostawiamy Wam!

Co najważniejsze: kiedy Wy będziecie uczestniczyć w poszczególnych wydarzeniach, Wasze dzieci będą obok pod okiem doświadczonych animatorów. Zapraszamy zatem z dziećmi – nie musicie rezygnować z wydarzeń kulturalnych z obawy przed tym, że nie macie z kim zostawić swoich pociech. Animacje poprowadzi logopeda, autorka bloga Bajkogród ‒ blog literacki dla dzieci.

Miejsce: Biblioteka Wiedzy, ul. Świętojańska 141, Gdynia:
15 listopada, godz. 18.00 ‒ spotkanie z Tomaszem Czukiewskim z kanału Ciekawe Historie. Prowadzenie: Wielki Buk – blog literacki
16 listopada, godz. 11.00 ‒ warsztaty z Tomaszem Czukiewskim z kanału Ciekawe Historie: „Fake news ‒ jak nie dać się zmanipulować?”
Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O warsztatach:
Podczas warsztatów omówimy przykłady fake news (fałszywych informacji) z Polski oraz świata. Komu służą? Jak powstają? Jakie skutki ma ich rozpowszechnianie? Tego wszystkiego, ale przede wszystkim, jak bronić się przed manipulacją w czasach zalewu informacji z mediów społecznościowych, dowiemy się podczas warsztatów. Ponadto omówimy zagrożenia związane z błyskawicznie rozwijającym się zjawiskiem deep fake, czyli fake news „na sterydach”.

Czas trwania ‒ 1,5h.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ciekawe Historie / Tomasz Czukiewski ‒ dziennikarz, podróżnik, popularyzator historii. Autor kanału Ciekawe Historie. Ambicją kanału jest popularyzowanie historii poprzez przedstawianie jak największej ilości materiałów źródłowych. Głównymi bohaterami filmów są świadkowie wydarzeń, politycy, kluczowe postacie. To ich głos jest najważniejszy. Ciekawe Historie opowiadają o odległych wydarzeniach jak II Wojna Światowa, ale też bliższych naszym czasom, np. o Rosji Putina czy kryzysie w Wenezueli. Łączna liczba wyświetleń filmów kanału przekracza 20 milionów.

YT: https://www.youtube.com/channel/UCO8czxzBx4PxuTEolCBmq2w
IG: https://www.instagram.com/tomasz_czukiewski/
FB: https://www.facebook.com/ciekawehistorietv/

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy: Trojmiasto.pl, Magazyn Together – rodzinna strona Trójmiasta , Radio Gdańsk S.A., Kurier Gdyński, Wielki Buk – blog literacki, Rudym Spojrzeniem