W niedzielę (03.11 br.) gdyńscy policjanci dbali o bezpieczeństwo w czasie trwania meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Arka Gdynia – Legia Warszawa. W trakcie trwania zabezpieczenia nie odnotowano przypadków zakłócenia porządku.

W niedzielę (03.11 br.) na stadionie w Gdyni odbył się mecz piłki nożnej w ramach rozgrywek o mistrzostwo Ekstraklasy pomiędzy zespołami Arki Gdynia i Legia Warszawa. Nad bezpieczeństwem kibiców oraz zawodników czuwali policjanci z gdyńskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy pilnowali porządku zarówno przed spotkaniem, w jego trakcie jak i po jego zakończeniu.

Całe zabezpieczenie przebiegło spokojnie, bez zakłóceń porządku publicznego. Policjanci biorący udział w zabezpieczeniu zatrzymali jedną osobę. Zatrzymany 58-letni mężczyzna, mieszkaniec Gdyni przed meczem naruszył nietykalność jednego z pracowników ochrony. W trakcie zabezpieczenia meczu nie odnotowano poważnych przypadków zakłócenia porządku, a sprawne działania policjantów przyczyniły się do upłynnienia ruchu kibiców i pojazdów przed rozpoczęciem i po zakończeniu imprezy.