Przez całe wakacje na plaży miejskiej w Gdyni czekać będzie na was letnia czytelnia, a do tego mnóstwo atrakcji i bibliorower jeżdżący po Bulwarze! Będzie się działo!

Książkowy stand up w wykonaniu Skiby, szereg zajęć literacko-plastycznych i animacji dla dzieci, speed daiting z książką, koncert, a do tego oczywiście – letnia czytelnia i bibliorower z bookcrossingiem. Będzie się działo na plaży. Rusza Przystań Książki Biblioteki Gdynia.

Wakacje rozpoczęły się na dobre. A jak wakacje, to Przystań Książki. Biblioteka Gdynia już od kilku lat tuż przy punkcie Gdyńskiego Centrum Sportu na miejskiej plaży rozkładała letnią czytelnię, by plażowicze na wygodnym leżaku, pod cieniem parasola mogli pogrążyć się w lekturze.

Animacje, warsztaty i zabawa

Ale relaks z książką to nie wszystko. Na mieszkańców Gdyni i turystów będą czekały dodatkowe atrakcje – wszystkie wokół książki.
Będą warsztaty plastyczne, animacje i teatrzyk dla dzieci, dyskusyjny klub książki, speed dating z książką oraz warsztaty komiksowe dla młodzieży, a dla wszystkich stand up i koncert.
Na plażowej scenie i w strefie warsztatowej Biblioteki pojawią się między innymi Skiba, Agata Półtorak, Teatr Gargulec, Mrufka Animacje czy zespół Route 11.
Zajęcia i animacje dla dzieci będą prowadzili także pracownicy Biblioteki Gdynia.

Rower pełen książek

A z myślą o spacerujących w wybrane dni – wzdłuż Bulwaru będzie poruszał się bibliorower, czyli mobilny punkt bookcrossingowy. Każdy, kto będzie miał nagłą potrzebę czytelniczą, będzie mógł skorzystać z mobilnego księgozbioru. Będzie można też oddać swoje książki, by podarować im drugie życie.
Patronat nad Przystanią Książki objęli: Portal Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk oraz Kurier Gdyński.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Program poszczególnych wydarzeń wkrótce!