Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

O książkach z cyklu o Lipowie, nastawieniu do policji i ksywkach z dzieciństwa rozmawialiśmy w czwartek (11 kwietnia) z Katarzyną Puzyńską, która odwiedziła Bibliotekę Śródmieście.

Zimowa aura kwietniową porą (tak, padał GRAD!) nie powstrzymała fanów Katarzyny Puzyńskiej, którzy tłumnie przybyli na spotkanie z pisarką. Spotkanie dość nietypowe, bo odbyło się na stojąco, ale autorka to osoba z rzędu tych, które w miejscu nie potrafią usiedzieć.

Spotkanie odbyło się w ramach trasy promującej książki pt. „Rodzanice”, czyli dziesiąty tomu cyklu o policjantach z Lipowa, fikcyjnej miejscowości wymyślonej przez autorkę. Lipowo ma jednak swój pierwowzór to niewielka wioska pod Brodnicą – Pokrzydowo.

Na pytanie dlaczego autorka nie trzymała się pierwotnej nazwy, odpowiedziała, że trochę dlatego, że chciała pozwolić sobie na więcej swobody, a trochę dlatego, żeby mieszkańcy się na nią nie obrazili, że ciągle tam kogoś morduje.

– A teraz wszyscy żałują – podsumowała Katarzyna Puzyńska.

Autorka wyznała też, że jako dziecko nie lubiła swojego imienia, więc częściej używała ksywki, która z kolei pochodziła od jej panieńskiego nazwiska i brzmiała jak imię męskie. Jakie? Zachęcamy do obejrzenia nagrania ze spotkania, żeby się dowiedzieć. Cały czas jest ono dostępne na naszym fanpage pod tym linkiem: link .

Poruszany był jednak także temat najnowszej książki autorki, z gatunku literatury faktu, czyli „Policjanci. Bez munduru”. Jest to zbiór wywiadów z policjantkami i policjantami pracującymi jako funkcjonariusze operacyjnie dochodzeniowi w wydziałach kryminalnych. Tu pojawił się temat nastawienia społeczeństwa do policji oraz działań charytatywnych Katarzyny Puzyńskiej na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Nie zabrakło też pytań od publiczności, która pytała między innymi o sposób pracy pisarki i o presję ze strony czytelników na napisanie kolejnej części. Po spotkaniu do autorki ustawiła się ogromna kolejka fanów po podpisy i zdjęcia.

Spotkanie prowadziła Zuzanna Gajewska z Biblioteki Gdynia, prywatnie autorka bloga Promotorka czytelnictwa.