To będzie prawdziwe święto badmintona! 1 i 2 grudnia w hali Centrum Sportu Akademickiego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni przy ul. Śmidowicza 69 rozegrane zostaną otwarte mistrzostwa miasta dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Celem wydarzenia jest popularyzacja dyscypliny oraz propagowanie aktywnego stylu życia. Impreza organizowana jest pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.

Zarówno w sobotę i niedzielę turnieje rozpoczną się o godzinie 9:00. Pierwszego dnia do rywalizacji staną młodzi amatorzy „kometki”. Turniej indywidualny i deblowy Otwartych Mistrzostw Gdyni Dzieci i Młodzieży zostaną rozegrane w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci do lat 9, żacy do lat 11, młodzicy młodsi do lat 13, młodzicy do lat 15 oraz juniorzy młodsi do lat 17. 

Z kolei w niedzielę odbędzie się impreza skierowana do seniorów i amatorów. W turnieju, zaliczanym do jednego z największych tego typu w północnej Polsce, wystąpią nie tylko mieszkańcy Trójmiasta. Start w Gdyni zapowiedzieli zawodnicy z całego kraju, a także gracze z Rosji, Ukrainy czy Niemiec. 

Widzowie będą mogli obejrzeć pojedynki singlowe, deblowe, mixty, a także „radosne dubelki”, a więc zmagania początkujących graczy w duetach (dowolna konfiguracja: kobieta – kobieta, kobieta – mężczyzna, mężczyzna – mężczyzna). Wstęp wolny.

Partnerami i patronami wydarzenia są m.in.: Miasto Gdynia, Pomorska Federacja Sportu, Akademickie Centrum Sportowe AMW w Gdyni, Dealer MINI ZDUNEK, Red Bull, Oceanic S.A Cosmetic & Pharmaceutic, KAWASAKI, Yang Yang, Marion Kosmetyki, DKS.

Więcej informacji na temat imprezy znajdą Państwo na profilu facebookowym KS Badminton School. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.