Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Piłkarze ręczni Spójni w tym sezonie zakończyli już zmagania w PGNiG Superlidze, ale wciąż pozostają w treningu. Szczypiorniści, korzystając z luźniejszego kalendarza, odwiedzają szkoły podstawowe, gdzie zachęcają uczniów do uprawiania sportu oraz dołączenia do młodzieżowych drużyn gdyńskiego klubu. 

W tym tygodniu zawodnicy Spójni spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 34. Robert Kamyszek oraz Oskar Męczykowski przeprowadzili trening na świeżym powietrzu, a niecodzienne spotkanie zwieńczył mecz młodych szczypiornistów. 

Dzieci były bardzo zadowolone zwłaszcza, że spotkanie zostało poprowadzone przez profesjonalistów, co jest dla nich dużym wyróżnieniem. Zawodnicy mieli w związku z tym duży posłuch wśród uczniów – powiedział Wiesław Wiwatowski, nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 34.

„WF ze Spójnią” to projekt kierowany do dzieci, które nie mają większej styczności z piłką ręczną. W ten sposób sami gracze Spójni chcą zachęcić uczniów do dołączenia do młodzieżowych gdyńskiego klubu.

Wielu zawodników chciałoby w przyszłości zostać trenerami, dlatego też tego typu akcje cieszą i myślę, że są wartościowym doświadczeniem nie tylko dla uczniów, ale i dla samych zawodników – uważa rozgrywający Robert Kamyszek

Wcześniejsze odsłony akcji odbyły się m.in. w SP 43 oraz SP 48. Wzięli w nich udział: Rafał Jamioł, Paweł Ćwikliński czy, grający trener Spójni, Adam Lisiewicz. 

– W dzisiejszych czasach dzieci spędzają zdecydowanie za dużo czasu przed komputerami, a tego typu akcje, jak „WF ze Spójnią” mają na celu ich zachęcić do wyjścia z domu po szkole oraz zarazić grą, w naszym przypadku w szczypiorniaka – tłumaczy Oskar MęczykowskiNawet jednorazowe zajęcia pozwalają im poznać podstawowe zasady piłki ręcznej, która poza tym, że jest bardzo ciekawą dyscypliną to także uczy koordynacji ruchowej, a przede wszystkim kształtuje charakter – kończy młody zawodnik.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.