Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Kolejne nowoczesne obiekty sportowe pojawią się na mapie Gdyni. Przy Szkole Podstawowej nr 48 przy ulicy Jowisza powstaną dwa funkcjonalne boiska, które zastąpią asfaltowo-betonowe poprzedniczki. Inwestycja jest wspólną inicjatywą Budżetu Obywatelskiego, Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino oraz Gdyńskiego Centrum Sportu. Koszt realizacji projektu wyniesie 650 tysięcy złotych, a za prace odpowiedzialna będzie firma Panorama. Modernizacja ruszy pod koniec maja, a zakończy się wraz z wakacjami.

Będzie to kolejna inwestycja, na której skorzystają podopieczni SP nr 48. Boiska uzupełnią infrastrukturę szkolną, która rok temu wzbogaciła się o bieżnię lekkoatletyczną, ufundowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Cieszę się, że uczniowie już niedługo będą mogli w pełni korzystać z nowych, funkcjonalnych boisk. Mam nadzieję, że rozwinie się tu niejeden talent, z którego sukcesów już wkrótce wspólnie będziemy się cieszyć – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk.

Do dyspozycji uczniów oddane zostaną obiekty przystosowane do uprawiania popularnych sportów drużynowych. Większy z nich, ze sztuczną trawą, będzie miał powierzchnię około 1056 m2. Zamontowane zostaną nowe bramki (o wymiarach 5×2 m) przeznaczone do gry w piłkę nożną. Prace remontowe zostaną wykonane w ramach trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt otrzymał wówczas najwięcej głosów w swojej dzielnicy, dokładnie 1309.
Budżet Obywatelski na stałe wpisał się w krajobraz nie tylko Chwarzna-Wiczlina, ale również całej Gdyni. Popularność w głosowaniu na obiekty sportowe świadczy, że nadal jest na nie zapotrzebowanie. Szczególnie tu, na Chwarznie-Wiczlinie, gdzie aktywność sportową gdynian widać każdego dnia – mówi Paweł Brutel, radny Gdyni. – Cieszę się, że dzięki zaangażowaniu mieszkańców na Chwarznie-Wiczlinie powstanie kolejne nowoczesne boisko piłkarskie, które będzie służyło nie tylko uczniom, ale całej dzielnicy – dodaje.

Drugi obiekt, o powierzchni 510 m2 i poliuretanowej nawierzchni, posiadać będzie nowe kosze do koszykówki oraz demontowane słupki do siatkówki. Jego budowa jest realizacją Gdyńskiego Centrum Sportu oraz Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino, która na tę inwestycję przeznaczyła 50 tysięcy złotych ze środków budżetu statutowego.
To nasze kolejne wspólne przedsięwzięcie, które na pewno nie będzie ostatnim. Już w najbliższej przyszłości czekają nas kolejne projekty – mówi przewodniczący Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino Jakub Ubych. I dodaje: – Modernizacja dwóch boisk powoduje, że w przeciągu roku w pełni odnowiliśmy zewnętrzne obiekty sportowe. Nasi mieszkańcy bardzo aktywnie spędzają czas wolny, dlatego te inwestycje są tak ważne.

Dodatkowo wyremontowane zostanie ogrodzenie okalające boiska, wymienione zostaną oprawy oświetleniowe, a także siedziska sportowe przy boiskach.
Koszt realizacji projektu wyniesie 641 913,45 zł. Odpowiedzialna za prace budowlane będzie firma Panorama, która niedawno podjęła się wymiany nawierzchni oraz prac remontowych na Narodowym Stadionie Rugby.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.