W Gdynia Arenie rozlosowano grupy na majowo-czerwcowe finały piłkarskich Mistrzostw Świata FIFA U20 Polska 2019. Podczas 10 spotkań, które zostaną…

W sobotnie popołudnie w Centrum Handlowym Riviera pojawiły się gwiazdy światowej piłki nożnej. Portugalczyk Fernando Couto, Brazylijczyk Bebeto i były…

Po bardzo słabym spotkaniu Arka Gdynia przegrała z Piastem Gliwice 1:2. To już trzecie spotkanie w tym roku, które żółto-niebiescy…

Pożyczki pod zastaw nieruchomości - ratunkiem kryzysowych sytuacji

Prawie każdy człowiek chociaż raz korzystał w swoim życiu z pożyczki na jakiś cel. Na ukończenie studiów, czy zakup potrzebnego sprzętu RTV itp. Nieliczni potrafią tak gospodarować swoimi dochodami, żeby mieć oszczędności. Zazwyczaj, gdy mamy jakieś dodatkowe potrzeby korzystamy z usług banków czy instytucji finansowych. Specyficzną formą są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Korzystają z nich (chociaż nie zawsze) osoby w trudnej sytuacji materialnej i kredytowej.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości - pomoc czy eskalacja problemów?

Czasami problemy finansowej kumulują się do tego stopnia, że znajdujemy się w sytuacji wydawałoby się bez wyjścia. Próbujemy szukać pomocy w banku, ale przy niskich dochodach, lub wysokich, ale negatywnej historii kredytowej nie mamy szans na jakikolwiek kredyt czy pożyczkę. Banki stosują surowe kryteria weryfikacji klientów i trzymają się tego skrupulatnie. Pożyczki pod zastaw nieruchomości możemy uzyskać bez większych problemów w instytucji finansowej do tego uprawnionej. Firmy nie boją się takich kroków, gdyż zabezpieczają swoje wierzytelności wpisem do ksiąg wieczystych nieruchomości pod której zastaw udzielają pożyczki. Ze strony pożyczkobiorcy ważne jest aby skrupulatnie wybrał firmę z którą chce podpisać umowę pod zastaw, gdyż to gwarantuje mu bezpieczną transakcję. Nie popadnie w dodatkowe kłopoty, gdy od początku będzie wiedział jakie warunki podpisuje.

Informacje dodatkowe

Zobacz stronę http://wlasny-dach.edu.pl/ - dowiedz się więcej o nieruchomościach i wystroju wnętrz

Jak wybierać firmę finansową?

Wiarygodne firmy pożyczkowe nie wprowadzają klientów w błąd, mają jasne i przejrzyste zasady udzielania pożyczek. Pożyczkobiorca musi wiedzieć jaki jest koszt całej pożyczki, oprocentowanie i prowizja. Nieruchomość to duża wartość dlatego przed podpisaniem umowy trzeba mieć pewność, że wszystko rozumiemy. Najlepiej, gdy firmę znamy z polecenia kogoś, kto już korzystał z jej usług. Bardzo pomocne okazują się również wszelkie rankingi finansowe i pożyczkowe. Opinie innych klientów w większości są pomocne.

Kwoty pożyczki pod zastaw nieruchomości mogą być bardzo wysokie, nawet do połowy wartości nieruchomości. Można też wydłużyć czas spłaty do 10 lat. Wszystko zależy od naszych zdolności finansowych i celu na jaki pożyczamy pieniądze. Instytucje finansowe nie kontrolują tego. Możemy kupić mieszkanie, ale również wydać kwotę na leczenie czy rehabilitację.

Wycena nieruchomości

Bankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości zawsze wymagają wyceny przez eksperta. Natomiast firmy poza bankowe oceniają wartość na podstawie cen rynkowych. Bez dodatkowych terminów i w możliwie jak najszybszym czasie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta. Umowę pod zastaw podpisuje się w obecności notariusza. Sam wniosek można złożyć w placówce danej firmy lub przez internet, Coraz więcej firm pożyczkowych udostępnia wnioski właśnie tą drogą.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości mogą być naszym ratunkiem, o ile rozsądnie podejmiemy decyzję w sprawie wyboru pożyczkodawcy, przeczytamy i zrozumiemy umowę i będziemy w terminie spłacać swoje raty.

Więcej informacji

Szukasz pożyczki pod zastaw nieruchomości Warszawa? Sprawdź Konsorcjum Finansowe - dowiedz się więcej

Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni…

Niemoc w oficjalnych meczach Arki trwa już od listopada ubiegłego roku. Po świetnym stylowo zwycięstwie nad Wisłą Kraków (4:1), niespodziewanie…

Spotkanie z Salcią Hałas – promocja książki „Potop” 15 marca, godz. 18.00, Biblioteka Śródmieście (u [...]

Rozwój medycyny i coraz więcej możliwości dla pacjentów z rozmaitymi problemami, pozwala dopasowywać rozwiązania i coraz skuteczniej leczyć różnego rodzaju choroby i dolegliwości. W przypadku krzywego zgryzu, a także niewłaściwego położenia czy krzywizny zębów, pomoże Ci dobry ortodonta na Żoliborzu – specjalista, który jest w stanie przeprowadzić kompleksowe leczenie ortodontyczne. Na czym polega i dlaczego warto się na nie zdecydować? Sprawdźmy!

Dobry ortodonta na Żoliborzu – kiedy jest potrzebny?

Leczenie ortodontyczne jest niezbędne zawsze wtedy, gdy dochodzi do poważniejszych wad zgryzu. Do specjalisty należy zgłosić się też w sytuacji, gdy zęby są krzywe, niewłaściwie umiejscowione i nie rozwinęły się tak, jak powinny. Wszystko to prowadzi nie tylko do niewielkiej estetyki uśmiechu, przez którą nie jesteśmy w stanie cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem, ale przede wszystkim ma wpływ na zdrowie i nasz codzienny komfort. Okazuje się bowiem, że krzywe zęby są bardziej narażone na próchnicę, a ocierając się o siebie, dochodzi do odkrywania zębiny, przez co stają się one dużo bardziej wrażliwe na ból. Co więcej – krzywe zęby uniemożliwiają bardzo często prawidłowe przeżuwanie pokarmu, co również jest niemałym problemem.

Dobry ortodonta na Żoliborzu będzie w stanie odpowiednio zdiagnozować problem i zlecić leczenie ortodontyczne, dzięki czemu wszystkie wyżej wymienione problemy przestaną mieć znaczenie.

Leczenie ortodontyczne – jak przebiega?

Oczywiście pierwszym krokiem jest samodzielne zauważenie, że coś jest nie tak z uzębieniem – w takiej sytuacji niezbędna jest wizyta u stomatologa, który zleci spotkanie z ortodontą. Ten zdiagnozuje problem i ustali prawidłowe leczenie ortodontyczne, które choć będzie trwało przez dłuższy czas, okaże się jedynym rozwiązaniem Twojego problemu. Dopasowany zostanie odpowiedni aparat na zęby, a dobry ortodonta powinien zrobić odcisk zębów, by urządzenie zostało idealnie dostosowane do kształtu i rodzaju zębów.

Oczywiście po założeniu aparatu, niezbędne jest regularne odwiedzanie gabinetu ortodonty, który przeprowadzi kontrolę i sprawdzi, czy proces leczenia przebiega w sposób prawidłowy. O częstotliwości i terminach wizyt poinformuje Cię Twój ortodonta.

Jakie aparaty na zęby są najlepsze?

Wybór rodzaju aparatu na zęby to kwestia indywidualna każdego pacjenta – tych jest bowiem na rynku kilka i każde rozwiązanie posiada swoje zalety, a także wady. Podstawowym i najczęściej stosowanym aparatem ortodontycznym, jaki dobry ortodonta na Żoliborzu poleci w pierwszej kolejności, jest aparat metalowy – najtańszy z wszystkich dostępnych rozwiązań, którego używa się już od wielu lat. Leczy skutecznie, nie narazi Cię na zbyt duże koszty, jednak musisz wiedzieć, że jego wygląd nie jest najbardziej estetyczny – metalowe zamki są dobrze widoczne na zębach, w związku z czym musisz wziąć to pod uwagę podczas wyboru.

Alternatywą dla rozwiązań metalowych są aparaty estetyczne, w skład których wchodzą modele porcelanowe i kryształowe. Oba różnią się materiałami, z jakich zostały wykonane zamki (z jednej strony porcelana, z drugiej szafir), a także wyglądem – jedne są śnieżnobiałe, a drugie przezroczyste, dzięki czemu są niewidoczne albo bardzo trudno dostrzegalne. To z kolei prowadzi do estetycznego wyglądu zębów nawet w trakcie leczenie ortodontycznego. Niestety, aparaty na zęby tego typu kosztują zwykle dużo więcej od metalowych.

Czy leczenie ortodontyczne wywołuje dyskomfort?

W pewnym sensie tak, ponieważ obecność aparatu na zębach – szczególnie na początku – jest odczuwalna. Nie wiąże się to jednak z jakimkolwiek bólem czy podrażnieniami, ale poczuciem obecności urządzenia. Na szczęście taki dyskomfort ma miejsce zwykle w ciągu pierwszych kilku dni – z czasem użytkownik przystosowuje się i przestaje czuć aparat.

Leczenie ortodontyczne nie jest procesem skomplikowanym, a dobry ortodonta na Żoliborzu wyjaśni Ci wszystkie kwestie z nim związane i odpowie na wszelkie pytania. Pamiętaj, że to jedyny sposób na wyleczenie wad zgryzu!

W czym pomoże Ci dobry ortodonta na Żoliborzu?

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest Skoda z pełnym bakiem na cały weekend! Czas na zgłoszenia…

Po ostatnim meczu Arki w Gdyni głośny stał się temat murawy Stadionu Miejskiego. Dlaczego w okresie zimowym najtrudniej utrzymać ją…


środa, 20 luty 2019 - 

Ostatni weekend był bardzo pracowity dla gdyńskich strażaków. W sumie wyjeżdżali oni do zdarzeń 22 razy.


Ubezpieczenie na narty to jedna z podstawowych kwestii, jeśli planujemy spędzić swój wolny czas na stoku. Choć zwykłe szusowanie nie zalicza się do sportów ekstremalnych, wiąże się z pewnym ryzykiem kontuzji – warto więc odpowiednio się zabezpieczyć, by w razie jakichkolwiek problemów móc liczyć na szybką pomoc i pokrycie kosztów leczenia. Na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając polisę?

Ubezpieczenie na narty przy wyjazdach w kraju lub za granicą

Ferie na stoku to opcja coraz częściej wybierana przez Polaków. Wielu z nas odnajduje się w zimowych dyscyplinach sportowych lub marzy o tym, by ich spróbować podczas urlopu w górach – czy to w Polsce, czy za granicą. Ubezpieczenie na narty to podstawa przy każdym wyjeździe, o której nigdy nie powinniśmy zapominać. Choć jest to cudowny sport, podczas jego uprawiania zdarzają się kontuzje – dotyczy to nie tylko osób początkujących. Duża prędkość podczas jazdy, chwilowa dekoncentracja czy błąd innych osób może doprowadzić do wypadku, a w takiej sytuacji nietrudno o zwichnięcie, skręcenie lub nawet złamanie, nie wspominając o poważniejszych skutkach. Dzięki odpowiedniej polisie, uzyskanie potrzebnej pomocy medycznej jest ułatwione, a koszty leczenia zostaną pokryte.

Wybierając ubezpieczenie narciarskie, koniecznie trzeba dobrać opcję do destynacji wyjazdu – zazwyczaj przy wyjazdach zagranicznych wybiera się wyższe świadczenia, co jest związane z tym, że leczenie w wielu krajach jest bardzo drogie. Ponadto, należy zwrócić uwagę, czy polisa turystyczna obejmuje również opłacenie akcji ratunkowej, której koszty mogą być również bardzo wysokie. Dodatkowo oferta powinna zawierać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, zarówno na rzeczy, jak i na osoby trzecie.

Możliwość szybkiego skorzystania z ubezpieczenia na narty

Do kluczowych kwestii należy także obsługa klientów, zapewniana przez daną firmę ubezpieczeniową. Dobra polisa to taka, dzięki której klient może natychmiast uzyskać odpowiednią pomoc medyczną (lub zorganizowaną akcję ratunkową, jeśli to konieczne). Warto zdecydować się na firmę, która zapewnia całodobową, polskojęzyczną infolinię, na którą można dodzwonić się z dowolnego miejsca na świecie i zgłosić szkodę. Sprawdzona firma zapewni natychmiastową organizację odpowiedniej pomocy na miejscu oraz opłaci jej koszty, dzięki czemu poszkodowany może uzyskać opiekę medyczną tak szybko, jak to możliwe.

Ubezpieczenie na narty – czy potrzebny będzie wariant na sporty ekstremalne?

Co ważne, sporty zimowe, w tym narty, zaliczają się do sportów amatorskich – nie wymagają więc dodatkowego wykupywania rozszerzenia polisy o sporty ekstremalne. Ubezpieczenie na narty, które obejmuje zwykła polisa turystyczna, wystarczy każdemu użytkownikowi, który planuje amatorskie zjazdy po wyznaczonych trasach. Trzeba jednak wiedzieć, że w przypadku planowanej jazdy poza wyznaczonymi szlakami, zwykłe ubezpieczenie nie będzie już wystarczające –w takiej sytuacji sport zaczyna być uważany za ekstremalny i wymaga wykupienia dodatkowej opcji, aby móc liczyć na pomoc i jej opłacenie w ramach polisy na wyjazd.

Ubezpieczenie narciarskie dla całej rodziny

Warto wybrać ubezpieczenie narciarskie, które zapewni pełną opiekę medyczną i pomoc w każdej sytuacji. Najlepiej sprawdzi się oferta, dzięki której można liczyć na:

  • wezwanie lokalnej pomocy medycznej,
  • organizację akcji ratunkowej,
  • pokrycie wszystkich kosztów leczenia i pomocy,
  • organizację transportu medycznego do Polski,
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Dobrze jest sprawdzić, czy polisa nie zawiera ograniczeń wiekowych – najlepiej zdecydować się na opcję, która jest ich pozbawiona. Można dzięki temu zapewnić odpowiednie ubezpieczenie na narty dla całej swojej rodziny.

Polisa dla amatorów narciarstwa – wykup ją jeszcze przed wyjazdem

Zakup odpowiedniego ubezpieczenia na narty zapewni spokojny pobyt w górach bez żadnych zmartwień. Niezależnie, czy wybieramy się na polskie stoki, czy do zagranicznych kurortów, dobra polisa sprawi, że nie będziemy musieli martwić się ewentualnymi kontuzjami. Warto prześledzić oferty na kilka tygodni przed wyjazdem, by wybrać dla siebie najlepszą z nich.

Wybór ubezpieczenia na narty – na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Każdy kto zastanawia się nad zabiegiem wszczepiania implantów, zadaje sobie pytanie ile może kosztować zabieg tego typu. Elementem podsycającym ten dylemat jest z pewnością rozbieżność cenowa jaka występuje w tego rodzaju usługach. Warto dowiedzieć się, z czego wynikają różnice w kosztach w poszczególnych gabinetach oraz co na nie bezpośrednio wpływa.

Dla osób, które dopiero zaznajamiają się z tematem implantologii, warto wyjaśnić czym tak w ogóle jest implant. Jest to pojęcie bardzo często mylone z postacią całego zęba, a tak naprawdę implant jest jedynie jego korzeniem. Podstawowymi elementami, które składają się na implant są korona protetyczna oraz łącznik.

Co powinien uwzględniać cennik?

Patrząc nawet na cennik implantów w Warszawie zauważymy, że w zależności od ich rodzajów i modelów, rozbieżności w kosztach mogą sięgać do nawet kilku tysięcy złotych. Pojedynczy implant, wyłączając koronę oraz łącznik, w poszczególnych gabinetach może kosztować od półtorej tysiąca, do czterech i pół tysiąca złotych. Bez względu na to, na jakie zdecydujemy się implanty, może dojść do sytuacji, że po ich wszczepieniu okaże się, że nie zostały one przyjęte przez nasz organizm. W tej kwestii, bardzo istotne jest, aby odłożyć cenę implantów na drugi plan, a sugerować się wyłącznie zaleceniami specjalisty, który będzie zajmować się przeprowadzaniem zabiegu.

Przeglądając chociażby cennik implantów w Warszawie dostrzeżemy, że nie zawierają one bardzo często pełnych informacji dotyczących całkowitych kosztów leczenia implantologicznego. Należy pamiętać, że końcowa kwota to nie tylko materiały, czyli łącznik, implant, most oraz korona. Na koszt pełnego leczenia składają się także badania radiologiczne, konsultacje oraz wszelkie dodatkowe działania, jak chociażby odbudowa kości, czy też podniesienie dna zatoki szczękowej.

Aby dowiedzieć się, czy wymagane są jakiekolwiek dodatkowe ingerencje, należy skorzystać z konsultacji, która powinna pomóc nam dokonać najlepszego rozwiązania dla swojej sytuacji oraz rozwiać wszelkie wątpliwości.

Różnice w cenach implantów – z czego mogą wynikać?

Tak jak i w wielu przypadkach, podobnie jest z implantami – im wyższa cena, tym wyższa jakość. Najczęściej implanty kojarzą się nam wyłącznie z normalną tytanową śrubą, natomiast prawda jest taka, że materiały jej wykonania mogą charakteryzować się różnymi klasami czystości. Aktualnie rynek implantów jest bardzo bogaty, odnaleźć możemy już te wykonane z cyrkonu, które nazywa się często ceramicznymi.

Na cenę ostateczną wszczepienia implantów, bardzo duży wpływ ma również gwarancja. Pacjenci, nie bez powodu oczekują, że implanty będą im służyć bardzo długo, a nawet do końca życia. Może się jednak zdarzyć, że po kilku latach użytkowania, któraś z części – chociażby łącznik, będzie wymagał wymiany. Jeżeli zdecydujemy się na implanty od firmy, która jest stosunkowo mało znana istnieje ryzyko, że konkretny model części został już wycofany z produkcji.

Na cenę implantów wpływają też technologie oraz materiały, które zostały wykorzystane do wyprodukowania implantów. Takie składowe jak najnowocześniejsze metody produkcji, koszty związane z badaniami laboratoryjnymi, wszelkie rozwiązania, które mają za zadanie przyspieszyć i ułatwić przyjęcie się implantów, jak i solidne osadzenie – także wpływają na to, jaki poniesiemy wydatek z tytułu całego procesu zabiegu.

Nie można także zapominać o doświadczeniu, kwalifikacjach i umiejętnościach stomatologa, który podejmie się wykonania zabiegu. Pacjentom wszystkie implanty wydają się być takimi samymi, natomiast w rzeczywistości bardzo często znacznie różnią się one od siebie. Specjaliści mają do swojej dyspozycji wiele różnych metod wszczepiania implantów. Aby je poznać i się ich nauczyć, stomatolodzy muszą przejść wiele kosztownych szkoleń, a następnie poświęcić niezliczoną ilość czasu na ćwiczenia pod okiem specjalistów.

Cennik implantów w Warszawie odstrasza – dowiedz się co wpływa na koszty

Najwyższa pora na nowe urządzenie mobilne? Szukasz funkcjonalnego smartfona, który nie zrujnuje Twojego portfela? Sprawdź, co ma do zaoferowania smartphone Redmi Note od Xiaomi.

W dzisiejszym artykule pod lupę bierzemy coraz bardziej popularne na naszym rynku „chińczyki”, a więc telefony komórkowe innowacyjnej marki Xiaomi. Firma powstała w roku 2001 i szybko zyskała miano „chińskiego Apple”, który – w odróżnieniu od oryginalnego Apple – oferuje wysokiej jakości rozwiązania w rozsądnych pieniądzach. I to właśnie rozsądne ceny smartfonów oraz innych urządzeń mobilnych od Xiaomi sprawiają, że marka jest tak kontrowersyjna – jej fani nie widzą sensu w przepłacaniu i kupowaniu zapóźnionych technologicznie rozwiązań konkurentów z Europy i Ameryki, podczas gdy przeciwnicy Xiaomi są przekonani, że oferowane przez „Chińczyka” rozwiązania to ładnie wyglądający tombak o niskiej trwałości. Kto ma rację?

Niezależenie od tego, czy racja leży po stronie fanów marki, czy też wręcz przeciwnie należy do jej przeciwników smartphone Redmi Note bije rekordy popularności, oferując zaawansowane technologicznie rozwiązania w naprawdę przystępnych cenach. Jeśli więc zastanawiasz się nad wymianą starego urządzenia mobilnego, koniecznie sprawdź co wyróżnia telefony Redmi Note.

Specyfikacja urządzenia mobilnego Redmi Note 5 w wersji 6/64GB

Smartfony Redmi Note są dostępne w dwóch wariantach – z wbudowaną pamięcią wewnętrzną o pojemności 32GB i 64GB. My bierzemy dzisiaj pod lupę „większy” model. Co ma w sobie takiego, że przyćmiewa konkurencję?

Redmi Note - sprawdź czy spełni Twoje oczekiwania!

Pojemna bateria umożliwiająca pracę nawet przez 2 dni

Podczas gdy większość użytkowników wielofunkcyjnych urządzeń mobilnych nie potrafi sobie wyobrazić dnia bez konieczności naładowania swojego smartfona, użytkownicy Redmi Note korzystają z pełnej funkcjonalności telefonu nawet do dwóch dni bez ładowania. „Chińczyk” został fabrycznie wyposażony w litowo-jonowy akumulator polimerowy o wysokiej pojemności aż 4000 mAh, co w połączeniu z optymalizacją pracy systemu MIUI zapewnia aż do 19 dni pracy w trybie gotowości, 14 godzin ciągłego oglądania filmów oraz 8,5 godziny grania. To czyni z Redmi Note od Xiaomi mobilne centrum rozrywki.

Nowy system zabezpieczenia

Absolutną nowością na rynku komercyjnych urządzeń mobilnych jest system rozpoznawania twarzy – Face Unlock. Jeśli kiedykolwiek przeszło ci przez myśl, że zwykła blokada nie jest wystarczająca do tego, żeby właściwie zabezpieczyć twoje urządzenie mobilne model Redmi Note 5 Pro z pewnością spełni twoje oczekiwania. To właśnie w nim zainstalowano technologię Face Unlock, która umożliwia odblokowanie urządzenia poprzez rozpoznanie twarzy właściciela. Cały proces zajmuje 0,2 sekundy.

Super wydajny procesor Snapdragon 636

Mottem marki Xiaomi jest innowacja dla każdego. Dlatego marka nie ustaje w wysiłkach, aby każdy kolejny model telefonu opuszczającego chińską fabrykę był do jakimś względem lepszy i bardziej innowacyjny niż jego poprzednik. W przypadku urządzenia wielofunkcyjnego Redmi Note 5 Pro innowacyjny jest najnowszy procesor Snapdragon 636 do firmy Qualcomm. To ośmiordzeniowy procesor z architekturą Kryo, który zapewnia lepszą ogólną wydajność oraz zwiększoną energooszczędność. Dzięki temu pełną funkcjonalnością swojego smartfona możesz się cieszyć jeszcze dłużej.

A to wszystko w ciekawej i eleganckiej obudowie, której głównym elementem jest nowy wyświetlacz Redmi Note 5, charakteryzujący się szerokim ekranem oraz wąskimi krawędziami – wszystkim, czego możemy oczekiwań po współczesnej generacji telefonów komórkowych.

Biblioteka Śródmieście działa już pełną parą. Nowa siedziba ma dla Was wiele do zaoferowania. Jeśli [...]

Słaby występ z mnóstwem błędów obronnych rozegrali w Sosnowcu piłkarze Arki Gdynia. Niepodziewanie ulegli ostatniemu w tabeli Zagłębiu 2:3, dla…

Cykl biegowy PKO Grand Prix Gdyni wrócił na trasę. W ten weekend tysiące zawodników rywalizowało ze sobą w różnych kategoriach…

Superświetnie

26.02

26 lutego
wtorek / godz. 18:00
Gdyńskie Centrum Kultury

Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni….

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni ogłasza nabór na stanowisko BIBLIOTEKARZ Miejsce wykonywania pr [...]

Już 16 i 17 lutego tysiące zawodników wystartują w Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim. Wyczekiwany przez wielu, nowy sezon…