Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni….

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wręczył 21 sportowcom i 11 trenerom listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe za osiągnięcia w drugim półroczu…

 • Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń do nas!!!

  Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Śródmieściu poszukują mężczyzny, który w dniu 26.10.2019 roku w kilku sklepach na terenie Gdyni posługiwał się utraconą kartą płatniczą. Wizerunek mężczyzny został zarejestrowany na sklepowych monitoringach.

 • Obserwowanie bloga bankowego to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą być na bieżąco z wydarzeniami, które mają miejsce w banku. Wiadomości finansowe stanowią ważny aspekt związany z dbaniem o własne oszczędności. Warto mieć na względzie to, że wszelkiego typu wiadomości bankowe nie zawsze dostępne są w prosty i zrozumiały sposób dla każdego. Z tego też powodu warto czytać różnego rodzaju felietony i analizy podane w bardziej przystępny sposób. Portal internetowy https://bankowemiasto.pl wychodzi naprzeciw takim potrzebom publikując w zrozumiały sposób informacje z sektora bankowego, informacje przydatne z punktu widzenia przeciętnego klienta banku. Możemy dowiedzieć się na przykład tego jaka oferta pożyczkowa będzie dla nas najodpowiedniejsza lub poznać inne rodzaje pożyczek z konkurencyjnych banków i innych instytucji finansowych. Jakie jeszcze, inne komunikaty bankowe warto znać?

  Ostrzeżenia przed oszustami

  Duża część komunikatów prosto od banku dotyczyć może działalności oszustów. Bank ostrzega przed pojawiającymi się niekiedy metodami podszywania się pod bank. Informacje mogą też dotyczyć sposobów tego w jaki sposób bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej. Korzystanie z bezpiecznego logowania w przeglądarce internetowej lub też nie klikanie w podejrzane linki pochodzące z nieznanych adresów e-mail to tylko niektóre rady jakich udzielają banki. Warto być z tym na bieżąco i śledzić portal internetowy, który będzie informował o tego typu wzmożonej aktywności oszustów.

  Nowinki technologiczne

  Karty płatnicze weszły do codziennego użytku i mało kogo dziwi to, że można zapłacić za prawie każdą usługę lub produkt za pomocą elektronicznego plastiku. Pewnym novum jest natomiast wciąż płatność za pomocą telefonu komórkowego. Zainstalowanie odpowiedniej aplikacji sygnowanej przez bank i używanie odpowiedniego smartphona umożliwia płatności zbliżeniowe bez użycia karty, a jedynie sama obecność telefonu daje możliwość zrealizowania transakcji. Rozwiązania typu chip płatności wbudowany w zegarek na ręce lub opaskę fitness nie są wcale daleką przyszłością. Jeśli więc zwracamy uwagę na tego typu nowinki to warto śledzić to co ma do zaoferowania bank pod tym względem. Okazuje się bowiem, że coraz więcej osób korzysta z przenośnych gadżetów i wykorzystanie tego typu urządzeń w szerszym zakresie, w tym do płatności, to tylko kwestia czasu. Może już za jakiś czas okazać się, że wbudowany chip płatności zbliżeniowej w pierścionek na palcu będzie nie będzie niczym niezwykłym.

  Komunikaty bankowe, które warto czytać i znać

  Sala gimnastyczna przy Społecznej Szkole Podstawowej na Witominie oficjalnie otwarta. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i dyrekcji, a także wzorowej współpracy…

 • Nie bądź obojętny, jeden telefon może uratować życie – Policja ostrzega przed niskimi temperaturami

  Nadchodzący okres zimowy wiąże się z nadejściem niskich temperatur. To z kolei wiąże się z tym, że wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne lub będące pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy widzimy kogoś kto jest narażony na wychłodzenie organizmu. Pamiętaj - wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!!!

 • Policja poszukuje świadków kradzieży w salonie optycznym

  Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Redłowie poszukują sprawcy kradzieży okularów, do której doszło, w dniu 18.09.2019 roku. Jeśli rozpoznajesz osobę, której wizerunek został zarejestrowany na monitoringu zadzwoń do nas!!!

 • Dyżurny z komendy miejskiej policji w Gdyni zajął wysokie, szóste miejsce w ogólnopolskim turnieju służby dyżurnej

  W ostatni piątek w Szkole Policji w Katowicach zostały zakończone zmagania policjantów rywalizujących w II Finale Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. W gali finałowej wziął udział Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, który wręczył nagrody laureatom konkursy. Wysokie, szóste miejsce w kwalifikacji generalnej konkursu zajął dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni nadkom. Tomasz Cioch reprezentujący w turnieju województwo pomorskie.

 • W poniedziałek 2 grudnia w Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja organizatorów IRONMAN 70.3 Gdynia. Motywem przewodnim przyszłorocznego triathlonu będzie ekologia.

  Miniony weekend był wyjątkowy dla zawodniczek i zawodników gdyńskiego KS Badminton School, którzy z powodzeniem walczyli na kilku frontach w…

 • Uwaga na fałszywych funkcjonariuszy !!!

  Przestępcy działający metodą „na policjanta” wciąż oszukują. W ostatnich dniach przestępcy próbowali wyłudzić pieniądze od kilku mieszkańców Gdyni. Niestety nie wszyscy wykazali się czujnością i nie dali się oszukać.

 • Dyżurny z komendy miejskiej policji w Gdyni zajął wysokie, szóste miejsce w ogólnopolskim turnieju służby dyżurnej

  W ostatni piątek w Szkole Policji w Katowicach zostały zakończone zmagania policjantów rywalizujących w II Finale Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. W gali finałowej wziął udział Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, który wręczył nagrody laureatom konkursy. Wysokie, szóste miejsce w kwalifikacji generalnej konkursu zajął dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni nadkom. Tomasz Cioch reprezentujący w turnieju województwo pomorskie.

 • Uwaga na fałszywych funkcjonariuszy !!!

  Przestępcy działający metodą „na policjanta” wciąż oszukują. W ostatnich dniach przestępcy próbowali wyłudzić pieniądze od kilku mieszkańców Gdyni. Niestety nie wszyscy wykazali się czujnością i nie dali się oszukać.

 • Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni….

  Stany Zjednoczone fascynują i pobudzają wyobraźnię - i to pomimo tego, iż wydają się wszystkim doskonale znane dzięki wszechobecnym dziełom amerykańskiej kultury. Czy książki, filmy, programy telewizyjne czy teledyski są w stanie zaspokoić ciekawość USA? Z całą pewnością nie. Trzeci co do wielkości kraj świata to nie tylko mieszanina obyczajów, kultur, grup etnicznych i narodowych, ale również zapierające dech w piersiach dzieła natury, które podziwiać można w Parkach Narodowych USA. Zachodnie krańce Stanów Zjednoczonych rozciągają się od słonecznej Kalifornii, aż po wysuniętą na północ chłodną Alaskę.

  Parki Narodowe - Wielki Kanion Kolorado i nie tylko

  Największy przełom rzeki na świecie znajdujący się w Parku Narodowym Wielkiego Kanionu w stanie Arizona. W najwęższym miejscu liczy około 800 metrów - w najszerszym ponad 29 kilometrów. Monumentalna rzeźba uformowana została przez wody rzeki Kolorado na przestrzeni milionów lat. Budzący zachwyt i przerażenie odwiedzających widok można podziwiać na kilka sposobów, np. z samej krawędzi kanionu, z platformy widokowej Skywalk (najwyżej położony "balkon" świata - ponad 1200 metrów nad ziemią) z przeszkloną podłogą, ewentualnie z pokładu helikoptera wznoszącego się nad Wielkim Kanionem.

  Niezapomnianych wrażeń dostarczą również jezioro Powella i Dolina Śmierci. Pierwsze z miejsc usytuowane jest na rzece Kolorado, na pograniczu stanów Arizona i Utah. Jest to przepiękny sztuczny zbiornik wodny, utworzony na początku XX wieku w celu zapobieżenia nawracającym powodziom. Jego wyjątkowa malowniczość przyciąga co roku miliony turystów. Brzegi jeziora Powell pełne są przystani, w których zacumowane stoją barki mieszkalne, statki wycieczkowe czy kajaki. Park Narodowy Doliny śmierci znajduje się na pustyni Mojave (wschodnia Kalifornia) i cieszy się sławą najgorętszego miejsca na ziemi. Nie jest to dziełem przypadku, ponieważ to właśnie tam w roku 1913 odnotowano najwyższą temperaturę powietrza w historii pomiarów, tj. 56,7 stopni Celsjusza (przy gruncie osiągając niemal dwa razy tyle!). Rekord ten nie został pobity do dziś, a Dolina cieszy się niesłabnącą popularnością wśród odwiedzających. Atmosfera z piekła rodem przyciąga śmiałków z całego świata, choć nazwa tego miejsca nie jest bynajmniej przypadkowa.

  Hazard, kwiaty we włosach i stolica marzeń - słynne miasta zachodniego wybrzeża

  Choć stolicą Nevady formalnie jest Carson City, to jednak stan swoją sławę zawdzięcza Miastu Grzechu - Las Vegas. Nie sposób zliczyć filmy i piosenki opowiadające o życiu tego miejsca, które nigdy nie śpi. Hazard jako taki w USA nie jest legalny, aczkolwiek z pewnymi wyjątkami - enklawami, jak właśnie stolica gier losowych i zakładów, czyli Las Vegas. Najwyższej klasy hotele i kasyna w mieście goszczą cyklicznie najważniejsze wydarzenia sportowe, ale są też areną występów największych gwiazd światowej muzyki. Zwiedzając miasto można podziwiać naśladującą znane zabytki architekturę - no i, oczywiście, spróbować szczęścia i zagrać o miliony dolarów na "jednorękim bandycie".

  Scott McKenzie zachęcał w ponadczasowym przeboju, aby wpiąć sobie kwiaty we włosy przed wyruszeniem do San Francisco. Miasto w stanie Kalifornia słynie ostatnimi czasy z niebotycznych cen mieszkań, ale przecież światową sławę zawdzięcza m.in. mostowi Golden Gate, więzieniu Alcatraz czy charakterystycznym miejskim tramwajom. W pobliżu San Francisco położona jest tzw. Dolina Krzemowa, czyli kolebka przemysłu komputerowego i informatycznego. Posiadłości miliarderów podziwiać można w trakcie rejsu po zatoce San Francisco. Popularną atrakcją turystyczną jest również dzielnica rybaków, Fisherman's Wharf - słynąca z wybitnych restauracji serwujących ryby i owoce morza. Panoramę całego miasta podziwiać można z wieży widokowej Coit.

  Los Angeles - w zasadzie te dwa słowa wystarczą, bo cóż można dodać? Że to miasto filmów, Hollywood, Oscarów? Że znajdują się w nim przepiękne plaże i promenady, z których najsłynniejsza to prawdopodobnie Santa Monica? Tętniące życiem Miasto Aniołów jest miejscem realizacji nielicznych snów o sławie i brutalnego spotkania z rzeczywistością wielu marzycieli. Kulisy powstawania filmów poznać można w parku rozrywki Universal Studios. Los Angeles to także miasto sportu, z czołowymi drużynami bejsbolu, futbolu amerykańskiego, a nade wszystko - koszykówki. Hala Staples Center wypełniona jest światowymi gwiazdami po brzegi, gdy tylko swoje mecze rozgrywa tam ekipa LA Lakers.

  Dla ochłody - Alaska

  Drugim obliczem wybrzeża pacyficznego USA jest jego północna część, stan Alaska. Ogromna połać ziemi odkupiona przed ponad 150 laty od Imperium Rosyjskiego stanowi nie lada gratkę dla najbardziej wymagających turystów. Idealnym początkiem wizyty na Alasce będzie podróż z Anchorage (największego miasta stanu) do Parku Narodowego Denali - trasę pokonuje się przeszklonym pociągiem po jednej z najpiękniejszych tras kolejowych na planecie. Park obfituje w liczne gatunki roślin i zwierząt, na czele z największym zagrożeniem dla pochłoniętych gorączką złota pionierów - niedźwiedziem grizzly. Atmosferę tamtych czasów znakomicie oddają przedstawienia artystyczne organizowane w regionie.

  Spuścizną Alaski są osady Eskimosów, Inuitów. Najbardziej wysuniętą na północ miejscowością w USA (i de facto "końcem" kontynentu) jest właśnie ich wioska o nazwie Inupiat - całkowicie odcięta od świata, położona w mroźnej i wyjątkowo malowniczej okolicy. Dotrzeć można do niej spacerując po zamarzniętym morzu lub samolotem. Krajobrazy pełne śniegu, lodu, górskich szczytów, tundr, fiordów, ogromnych stworzeń morskich (m.in. wielorybów), ale też totemów rdzennych ludów tych ziem - to właśnie one stwarzają niepowtarzalny klimat Alaski. Poszukiwacze przygód na pewno chętnie udadzą się do miasteczka Skagway, w którym gorączka złota zdaje się nadal trwać.

  Stolicą Alaski jest Juneau, które - jak przystało na ten stan - jest również niemal całkowicie odcięte od świata. Można je opuścić ekskluzywnym promem wycieczkowym, istnym pływającym hotelem. Celem rejsu jest miasto znane m.in. z organizacji zimowych igrzysk olimpijskich, kanadyjskie Vancouver.

  Zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych oferuje nie tylko różnorodność klimatyczną i kulturową - jest to niemal dosłownie zetknięcie się dwóch światów: nowoczesnego i prężnego, nastawionego na codzienną pogoń za sukcesem, sławą i postępem, a z drugiej strony spokój Alaski, jej nieśpieszny charakter, nierzadko klimatem przypominający ubiegłe stulecia. USA to supermocarstwo, które swą potęgę zawdzięcza różnorodności - i chyba nigdzie nie da się jej poczuć lepiej niż podróżując wzdłuż jego zachodnich krańców.

  Dwie twarze Pacyfiku - zachodnie wybrzeże USA

  Nie da się ukryć, że czasy w których żyjemy zdominowane są przez urządzenia zasilane energią elektryczną W związku z tym przerwa w jej dostawach potrafi poważnie zaburzyć rytm dnia i sprawić, że pojawią się opóźnienia i straty. Zwłaszcza w przypadku firm produkcyjnych.

  Agregaty prądotwórcze – stacjonarne i przenośne

  Agregaty prądotwórcze dzielimy ze względu na kilka czynników. Jednym z nich jest podział na te stacjonarne i przenośne. Pierwsze montowane są na stałe w jednym miejscu. Najczęściej od razu podłącza się je do sieci elektrycznej tak, by w razie przerwy w dostawach prądu od stałego łącza od razu się załączyły. Wówczas przerwa wynosi jedynie sekundy. Z kolei agregaty prądotwórcze przenośne będą idealnym rozwiązaniem tak, gdzie właściciel sam wybiera kiedy mają rozpocząć swoją pracę.

  Agregaty prądotwórcze – silnik

  Przeglądając ofertę sklepów od razu można zauważyć, że agregaty prądotwórcze mają różne silniki. Podział wygląda następująco: diesel, benzyna, elektryczny. Są to oczywiście paliwa jakimi dane urządzenie jest napędzane. Pierwszy diesel oznacza generator wysokoprężny. Ten model pracuje najdłużej i można powiedzieć, że najciężej. Bardzo często podłączane są do niego maszyny budowlane. Silnik benzynowy plasuje się pośrodku stawki jeśli chodzi o wydajność i czas pracy. Z kolei agregat prądotwórczy z silnikiem elektrycznym ma krótki czas pracy, a niestety dość długi ładowania. Za to jest cichy i stosunkowo lekki.

  Agregaty prądotwórcze – gdzie szukać?

  Można zaryzykować stwierdzenie, ze agregaty prądotwórcze są urządzeniami ogólnodostępnymi. Spotkać się z nimi można bowiem zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Wystarczy przejrzeć np. stronę https://agregaty.com.pl/. Generatory napotkamy również w sklepach budowlanych, które znajdują się w każdym większym mieście, a także na aukcjach internetowych. Można ich szukać również na portalach sprzedających produkty używane. Wówczas cena będzie niższa, ale niestety nie ma pewności, że zakupiony sprzęt będzie dobrze pracował.

  Agregaty prądotwórcze – niezawodny sposób na przerwy w dostawach prądu

  Gala Gdyńskiego Sportu 2019 zbliża się wielkimi krokami. Najlepszych sportowców Gdyni poznamy 13 stycznia 2020 roku, jednak już teraz trwają…

  To będzie rekordowe dofinansowanie dla młodych sportowców! Gdynia przeznaczy 2,3 miliona na wsparcie szkolenia dzieci i młodzieży oraz organizację imprez…

  Sztuczne lodowisko – bezpieczna alternatywa jeziora

  Zima nieodłącznie kojarzy nam się z białym szaleństwem na stoku i łyżwami. Wiele osób postanawia poślizgać się ślizganie na zamarzniętym jeziorze, jednak nie zawsze jest to bezpieczne, szczególnie podczas łagodnej pogody z niewielkimi przymrozkami.

  Sztuczne lodowisko

  Przy coraz łagodniejszych zimach wejście na cienką taflę jeziora może być ryzykowne – w najlepszym wypadku ryzykujemy przeziębieniem. Na szczęście coraz popularniejsze są sztuczne lodowiska stawiane na placach lub w parkach, pozwalające bezpiecznie szaleć na łyżwach pod gołym niebem. Poza stabilną powierzchnią sztuczne lodowiska mają jeszcze jedną przewagę nad zamarzniętym jeziorem – tafla jest idealnie gładka, a więc nie grozi nam obsunięcie się łyżwy na nierówności lodu. Do tego zawsze są pod nadzorem osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo użytkowników, co jest szczególnie istotne dla rodziców. Sztuczne lodowiska najczęściej są stawiane w łatwo dostępnych miejscach – w centrach miast lub przy galeriach handlowych, więc pójście na łyżwy nie musi wiązać się z wyprawą nad jezioro lub pójściem do zamkniętej hali.

  Jak duże może być sztuczne lodowisko?

  Wielkość lodowiska zależy od dostępnej przestrzeni i woli inwestora. Firmy zajmujące się sprzedażą i serwisem sztucznych lodowisk oferują przeróżne powierzchnie, od niewielkich, stawianych blisko jarmarków świątecznych, po ogromne, rzędu 1800 metrów kwadratowych. Sztuczne lodowiska możemy podzielić na stałe i mobilne – te pierwsze są wykorzystywane przede wszystkim w profesjonalnym sporcie, przenośne raczej dla amatorów rekreacyjnego łyżwiarstwa. W jednym i drugim wypadku potrzebne są jednak odpowiednie urządzenia chłodzące i profesjonalny serwis – jedną z firm oferujących usługi w tym zakresie znajdziecie tutaj: http://www.ras-lodowiska.pl/ Decydując się na zakup lub wynajem sztucznego lodowiska dobrze jest upewnić się, że wraz ze sprzętem otrzymamy pełen pakiet usług serwisowych i szkolenia z bezpiecznej eksploatacji obiektu.

  Depilacja laserowa – rozwiązanie dla wymagających

  Nadmierne owłosienie jest problemem pojawiającym się u przedstawicieli obu płci. Z tym, że to zazwyczaj kobietą bardziej przeszkadza. Właśnie dlatego decydują się one na jego usuwanie. Najbardziej popularne metody można podzielić na trwałe i czasowe.

  Depilacja laserowa – czym różni się od innych metod?

  Depilacja laserowa wyróżnia się jedna najważniejszą cechą. Mianowicie jest to trwałe usunięcie owłosienia, a nie jedynie czasowe. Do tej drugiej kategorii zaliczają się wszystkie inne znane nam i bardzo popularne metody. Zalicza się do nich maszynka do golenia, która zapewnia stosunkowo najmniej trwały rezultat. Kolejną jest depilacja przy użyciu kremu do golenia. Nałożony na skórę ma za zadanie rozpuścić włos i ułatwić jego usunięcie. Tutaj efekt będzie podobny jak w przypadku zastosowania maszynki. Na dłużej wystarcza zastosowanie pincety, ale jej użycie jest czasochłonne i oceniane jako bolesne. Podobnie kolejne dwie metody, czyli zastosowanie wosku i depilatora. Tutaj efekt potrafi utrzymać się kilka tygodni, ale po tym czasie należy zabieg powtórzyć. Tylko depilacja laserowa sprawia, że kłopot z owłosieniem można uznać za niebyły.

  Depilacja laserowa – charakterystyka działania

  Depilacja laserowa wykonywana jest w wysokiej klasy salonach kosmetycznych lub gabinetach medycyny estetycznej. Sprzęty, na którym pracują przeszkolone osoby różnią się od siebie parametrami, ale ich specyfika działania zostaje taka sama. Mianowicie głowica przyłożona do skóry na skutek uruchomienia zaczyna wysyłać wiązkę światła. Ta dostaje się do struktur włosa. Na skutek czego dochodzi do zjawiska termolizy. Mowa tutaj o termicznym uszkodzeniu mieszka włosowego. No i to w zasadzie wszystko. Na skutek takiego działania włos nie odrasta. By jednak całkowicie zniszczyć struktury wszystkich włosów należy zabieg wykonać kilkukrotnie.

  Depilacja laserowa – dla kogo i jak często?

  Na początek odpowiedź na drugie pytanie. Mianowicie jak często? Depilacja laserowa jest zabiegiem wykonywanym w serii. Odstępy między każdą sesją wynoszą zazwyczaj sześć tygodni, a jedna wizyta trwa około piętnastu minut. Można ją odbyć np. w salonie https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/ . Dla kogo jest depilacja laserowa? Z całą pewnością zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Dla wszystkich tych, którym owłosienie przeszkadza np. jest go za dużo lub występuje w miejscach bardzo widocznych (nad górną wargą u kobiet). Często jest również tak, że osoby, które decydują się na depilację borykają się ze stanami zapalnymi po innych metodach usuwania owłosienia, a także wrastającymi włoskami.

  Co warto przywieźć z wakacji na Pomorzu?

  Bardzo wielu Polaków nie wyobraża sobie innego miejsca na wczasy poza Morzem Bałtyckim. Nie ma w tym nic dziwnego - choć pogoda bywa kapryśna a woda nie rozpieszcza swoją temperaturą, nasze polskie morze zachwyca pięknymi widokami a przy tym oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Region Pomorza obfituje bowiem w miejsca warte zobaczenia. Wybierając się tu warto jednak wiedzieć co ze sobą przywieźć by pamiątki i upominki dla bliskich po raz kolejny nie okazały się masową produkcją z Chin. Podpowiadamy więc, co warto kupić.

  Książki - bogactwo wiedzy o Pomorzu

  Jeśli kochamy Pomorze i chcemy wiedzieć o nim jak najwięcej zamiast standardowych pamiątek w postaci figurek czy obrazków przywieziemy ze sobą książki. Nie brakuje bowiem pozycji, które opowiadają o bogatej historii tego regionu, przybliżają nam postacie nieodłącznie z nim związane oraz traktują o zwyczajach, tradycjach i smakach Pomorza, które warto poznać. Wybór jest naprawdę spory. Decydując się na zakup pięknego albumu możemy zawsze wrócić do odwiedzanych w czasie wakacji miejsc. Jeśli zaś postawimy na książkę o historii lub zwyczajach możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Książki o Pomorzu to również doskonały pomysł na upominek dla bliskich, którym chcielibyśmy przybliżyć miejsce, w którym spędzamy wakacje.

  Wyjątkowe pamiątki

  Zamiast masowo produkowanych kubków, obrazków czy magnesów, które powstają tysiące kilometrów od Pomorza wybieramy pamiątki, które tworzone są przez lokalne firmy znające specyfikę regionu. Możliwości jest naprawdę sporo. Wyroby gliniane, torby na zakupy czy dekoracje nawiązujące np. do kaszubskich i kociewskich motywów ludowych, przepiękne, ręcznie wykonywane pocztówki czy plakaty z najbardziej charakterystycznymi atrakcjami Pomorza to tylko niektóre z propozycji, które warto wziąć pod uwagę.

  Co z najmłodszymi?

  Nie od dziś wiadomo, że to przede wszystkim dzieci czekają na pamiątki i upominki z wakacji. Często jednak zdarza się tak, że decydujemy się na zakup zabawki, która kompletnie nie jest związana z regionem, w którym przebywaliśmy. Nie musi tak jednak być. Na rynku znajdziemy obecnie gry planszowe i książeczki, które nawiązują do zabytków Pomorza lub języka kaszubskiego. To wyjątkowe podarunki, które będą kojarzyć się z miejscem wakacji a jednocześnie poszerzą wiedzę malucha.

  Słowem, poszukując pamiątek i upominków z Pomorza warto patrzeć nieco szerzej. Poza standardowymi propozycjami, które znajdziemy na każdym straganie możemy bowiem trafić na prawdziwe perełki, które z pewnością sprawią radość i pozwolą nam przenieść się ze wspomnieniami na Pomorze.