W lasach komunalnych w Gdyni powstaną szlaki rowerowe typu singletrack. To wąska dróżka, która jest w przybliżeniu szerokości odpowiadającej rowerowi….

Teatroteka „Wizyta”

03.03

3 marca
wtorek / godz. 19:00
Konsulat Kultury

 Gdynia Winter Swimming Cup 2020 – zawody zimowego pływania – już w ten weekend zagoszczą na wodach Bałtyku. Wystartować…

Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni….

Biblioteka Chylonia Centrum przy ul. Opata Hackiego zaprasza na obchody Dnia Mężczyzny 10 marca o go [...]

Zapraszamy wszystkich chętnych na cykl wykładów połączonych z dyskusją pt. „Filozofia w praktyce”. P [...]

Sobota Melomana „Polish Soloist String Orchestra”

29.02

29 lutego
sobota / godz. 18:00
Sala Koncertowa Szkoły Muzycznej im. Z. Noskowskiego w Gdyni

Niewątpliwie ostatnie dwa lata dla żaglowca szkolnego "Dar Młodzieży" były niezwykle intensywne. Wszystko za sprawą trwającego 11 miesięcy Rejsu Niepodległości. W trakcie podróży dookoła Ziemi jednostka pokonała 38 000 mil morskich i wróciła do gdyńskiego portu 28 marca 2019 roku. - To była wielka przygoda dla nas wszystkich - podkreślali w rozmowie z Onetem uczestnicy wyprawy dookoła świata.

Od stycznia 38-letnia Biała Fregata przebywała w Stoczni Remontowej „Nauta”, gdzie wykonywano konieczne zabiegi naprawcze.
- Przechodzi tam kompleksowy przegląd w ramach tzw. odnowienia klasy. Remont obejmuje m.in. piaskowanie czy wymianę elementów ochrony anodowej, czyli takiej, która chroni metale przed korozją. Przewidziano też prace konserwacyjne jak np. pomiary, czyszczenie czy malowanie systemów kotwicznych i czujników echosond. Wypolerowane zostały śruby napędowe oraz śruby steru strumieniowego. Przeprowadzono również płukanie zbiorników wody słodkiej, czyszczenie zęz czy zaworów dennych. Na pokładzie z kolei zostaną sprawdzone elementy takielunku na masztach żaglowca. - informował Urząd Miasta Gdyni.

Prace naprawcze zostały zakończone 17 lutego. W tym dniu "Dar Młodzieży" powrócił na chwilę na Nabrzeże Pomorskie, żeby 22 marca znów wyruszyć w rejs szkoleniowy.

Wypatrzenie samochodu elektrycznego na drodze nadal budzi wielkie zainteresowanie, w końcu w 2019 roku na polskich drogach było ich w sumie około 1350 sztuk. Nieśmiałe podchodzenie do tematu zakupu samochodów elektrycznych może świadczyć o braku infrastruktury, czyli miejsc w których można naładować samochód.

Jak podaje portal miejski gdynia.pl, władze miasta oraz gdyński Zarządu Dróg i Zieleni w najbliższym czasie wprowadzą pilotażowe rozwiązanie dla samochodów elektrycznych. Firma Energa Oświetlenie, z którą urząd podpisał nową umowę na dostarczanie energii, zainstaluje dwie ładowarki wolnego ładowania samochodów elektrycznych. Jedną z takich ładowarek znajdziemy na słupie przy gdyńskim dworcu PKP, gdzie dodatkowo ZDiZ przygotował zielone miejsca parkingowe dla samochodów elektrycznych. Kolejną ładowarkę miasto planuje zainstalować na jednym z gdyńskich osiedli. Jest to efekt długofalowej akcji dążenia Gdyni do statusu "smart city", czyli miasta przyjaznego mieszkańcom pod kątem gospodarki, środowiska i codziennego życia.

Czy miejsca do ładowania samochodów elektrycznych na stałe zagoszczą w Gdyni?

 

źródło: www.gdynia.pl

O pozycjonowaniu http://sem-assistant.com/oferta/pozycjonowanie/ słyszy się coraz więcej. Czy to jednak potrzebne? Czy faktycznie każdy, kto prowadzi firmową stronę, powinien też zdecydować się na pozycjonowanie stron www? Podpowiadamy!

Pozycjonowanie firmowej strony – co daje?

Co dokładnie daje pozycjonowanie stron firmowych? Co można dzięki tego typu rozwiązaniom zyskać? Na pewno pozycjonowanie stron internetowych to coś, o czym może pomyśleć każdy, kto prowadzi własny biznes. Pozycjonowanie okazuje się skuteczne jednakowo w przypadku dużych przedsiębiorstw, średniej wielkości firm, jak i tych mniejszych działalności. Jednak to nie wszystko, ponieważ pozycjonowanie jest też dostępne dla tych, którzy prowadzą sklepy internetowe, czy firmowe blogi. Co więcej, pozycjonowanie stron Google możemy wykorzystać do różnych celów. Aby jednak osiągnąć oczekiwane rezultaty, należy wcześniej opracować odpowiednią strategię. Nie sposób pominąć też faktu, że liczyć możemy na wsparcie ze strony profesjonalistów. Do swoich usług mamy wykwalifikowany sztab profesjonalistów, który dokłada starań, by zapewnić nam jak najlepsze efekty z pozycjonowania, ale nie tylko, ponieważ są to specjaliści, którzy zawsze służą nam też fachowym doradztwem na każdym etapie współpracy.

A co z wadami?

Czy pozycjonowanie stron firmy ma jakieś słabe strony? Niestety choć to skuteczne narzędzie, to nie jest wolne od wad. O czym mowa? Na pewno o efektach pozycjonowania. Jak się okazuje, pierwsze efekty pozycjonowania zwykle są widoczne po kilku tygodniach, czasami nawet dopiero po kilku miesiącach. Dlatego, jeśli oczekujemy natychmiastowych efektów, to pozycjonowanie strony firmowej może nas rozczarować. Oczywiście można tego uniknąć, wystarczy, że na pozycjonowanie zdecydujemy się w odpowiednim czasie. Przedsiębiorcy muszą myśleć przyszłościowo, dlatego warto kampanię reklamą, w tym również pozycjonowanie seo zaplanować z wyprzedzeniem. Wtedy osiągniemy rezultaty wtedy, gdy będziemy ich potrzebować. A co z innymi wadami? Znajdziemy coś jeszcze? Na pewno trzeba zachować ostrożność przy wyborze firmy SEO, bo nie wszystkie zapewniają taką samą jakość usług. Jednak i z tym można sobie poradzić, wystarczy, że będziemy sięgać po firmy, które zapewnią profesjonalne i skuteczne pozycjonowanie stron.

Pozycjonowanie firmowej strony – warto czy nie?

Jak to w końcu jest? Warto zdecydować się na pozycjonowanie Google czy też lepiej dać sobie z tym spokój? Jak widać, pozycjonowanie niesie ze sobą całkiem sporo zalet – jest to rozwiązanie dostępne dla każdego, które pozwala spełnić wszystkie oczekiwania, jak i wyznaczone cele biznesowe. Jednak, czy zdecydujemy się na taki krok, zależy tylko i wyłącznie od nas. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, pamiętajmy, że bez pozycjonowania firmowej strony nie odniesiemy sukcesu w sieci. Konkurencja będzie miała nad nami przewagę, zabiorą nam klientów i będą lepiej zarabiać, a my, jeśli uda nam się utrzymać na rynku, to będziemy zarabiać marne krocie. Czy tego faktycznie chcemy? Raczej nie, więc gdy pada pytanie, czy zdecydować się na pozycjonowanie w Google odpowiedź może być tylko jedna – tak.

Czy warto pomyśleć o pozycjonowaniu firmowej strony?

Biegowe wydarzenie roku – World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 – już za niecałe pięć tygodni. Organizatorzy zapraszają chętnych…

Biblioteka z Pasją zaprasza na wystawę malarstwa Barbary Klepackiej-Drzazgi pt.: "Wiosna - lato". Pr [...]

Zapraszamy do Biblioteki Chylonia przy ul. Opata Hackiego 33 na warsztaty DIY, podczas których będzi [...]

Przystań Poetycka „Strch” – Stanisław Gostkowski

27.02

27 lutego
czwartek / godz. 19:30
Cafe "Strych"

TOP 6 Studia Tatuażu Trójmiasto [RANKING]

Trójmiasto udowadnia, że na pomorskim znajdują się świetne studia tatuażu, w których zrobisz dziarę na miarę swoich marzeń. Jeżeli szukasz odpowiedniego artysty, to w niniejszym artykule podpowiadamy do kogo się udać. Szykuj inspiracje – z pomocą nadchodzi inksearch.co!

XY Studio, Gdańsk

Nowoczesne studio tatuażu w Gdańsku, mieszczące się nieopodal Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, a w nim… same perełki! Wybierając się do tatuatora pytajcie o Dorotę Masalską specjalizującą się w geometrycznych i minimalistycznych dziarach. Jej domeną jest black&grey tattoo oraz linework.

Pandemonium Tattoo, Gdańsk

Niepozornie wyglądające studio, lecz nie oceniajcie książki po okładce. Krzysiek Głażewski, znany jako Kris Glaz Tattoo to prawdziwy człowiek renesansu z mocnym backgroundem. Absolwent gdańskiej ASP, po godzinach wokalista i twórca teledysków oraz wizualizacji koncertowych dla najlepszych z najlepszych, w tym Miuosh czy Natalii Przybysz. Tatuażem zajmuje się od 4 lat i również na tym polu osiąga same sukcesy. Wybierając się do Krzyśka możecie spodziewać się mocnych kontrastów kolorystycznych, ekspresji i eksperymentalnych form.

Pathogen Tattoo Studio, Gdańsk

Uzdolnieni artyści tatuażu i sztosowy właściciel Fabian Staniec, którego prace musiscie koniecznie zobaczyć. Pamiętajcie, że umawiając się na wizytę musicie mieć sprecyzowaną wizję tego, jak ma wyglądać tatuaż, gdzie powinien zostać wykonany, a także w jakich proporcjach zrobiony.

Dwa Śledzie Tattoo Studio, Gdynia

Przemieszczamy się dalej, tym razem do Gdyni do bardzo urokliwie nazwanego studia tatuażu Dwa Śledzie założonego przez Marcina Pawlusa. Skąd taka nazwa? Właściciel bezpośrednio chciał nawiązać do wizerunku ryb, widniejących na godle Gdyni. Czerń i szarość, dbałość o szczegóły, średniowieczne i morskie tematy to elementy, które wyróżniają Marcina na tle innych tatuatorów.

White Rabbit Tattoo, Gdynia

Indywidualne podejście o klienta i własne, autorskie projekty w dodatku głowa pełna pomysłów. Karolina Wilczewska – zdobywczyni licznych nagród na konwentach- przeniesie Was w arkany neotradycyjnego stylu. Sprawdź prace Karoliny i zrób booking.

Saveetat Tattoo, Sopot

Wędrujemy dalej, do Sopotu do studia tatuażu Saveetat, gdzie króluje Michał Piwowarczyk aka. Młody Jan Tattoo. Michał specjalizuje się w line work’u, dotwork’u i black work’u. Jego prace charakteryzują się niesamowitymi wzorami, wręcz minimalistycznymi z niesamowitym oddaniem szczegółów. Dziara u Michała będzie wręcz idealna dla których, którzy chcą postawić na minimalistyczne wzory, w konkretnym miejscu na ciele. Efekt WOW gwarantowany.

Z kolei jeśli interesuje Was sketch to koniecznie musicie udać się do Krzysztofa Sawickiego, założyciela studia Saveetat Tatoo. Autorskie, czarno szare projekty oraz styl, jakim się posługuje – trash lines i realistic zwali Was z nóg.

Wszystkie bookingi wykonasz na www.inksearch.co

TOP 7 Studia Tatuażu Trójmiasto [RANKING] Inksearch

Bakteriusz i Próchniak – spektakl gościnny

27.02

27 lutego
czwartek / godz. 09:00
Konsulat Kultury

Teatroteka „Cukier Stanik”

25.02

25 lutego
wtorek / godz. 19:00
Konsulat Kultury

Sprawdź, co jest grane i nie przegap żadnego istotnego wydarzenia sportowego! Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu imprez odbywających się w Gdyni….

Piaszczysty teren położony przy II Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni, pełniący dotychczas rolę boiska do piłki nożnej, wkrótce może przejść niemałe…

badania wykonywane przez lekarza medycyny pracy

Lekarz medycyny pracy to zbiór uprawnień mających na celu ocenę stanu zdrowia pracownika. Przedmiotem badań jest również wpływ czynników występujących w miejscu pracy i stanowiska pracy na zdrowie pracownika. W grupie lekarzy medycyny pracy znajdują się lekarze pierwszego kontaktu, ale też okuliści, neurolodzy, pulmonolodzy, kardiolodzy czy laryngolodzy.

Zadaniem lekarza o tego rodzaju uprawnieniach jest ocena i sprawdzenie, czy dana osoba może wykonywać pracę na określonym stanowisku. W ślad za badaniem wydaje on orzeczenie lekarskie pracownikom, ale też studentom czy uczniom potwierdzające możliwość pracy czy nauki. 

Co bada lekarz medycyny pracy? 

To duże zróżnicowanie specjalizacji lekarzy wynika z faktu, że niektóre zawody czy też stanowiska pracy wymagają wysoce specjalistycznej oceny. Praca przy komputerze wymaga przede wszystkim przebadania oczu, tak by wykluczyć wady wzroku i np. zalecić wykonywanie pracy w okularach leczniczych. W takich przypadkach pracodawca zobowiązany jest do partycypowania w kosztach szkieł leczniczych korygujących wadę.

Wizyty u laryngologa czy neurologa będzie wymagało stanowisko pracy narażone na ciągły czy też nadmierny hałas. Pulmonolog musi badać pracowników pracujących w trudnych warunkach środowiskowych a neurologa wymaga praca na wysokościach. 

Przebieg wizyty u lekarza medycyny pracy

Do lekarza medycyny pracy kieruje nas pracodawca. Ze skierowaniem w ręku należy udać się do recepcji, gdzie zwykle już tam otrzymujemy skierowania na badania morfologii krwi, badania oczu i czasami badanie stanu płuc. Wszystkie badania należy wykonać przed umówioną wizytą u lekarza medycyny pracy i przyjść już do niego z wynikami. 

Po wykonaniu wszystkich zaleconych badań czeka nas już tylko wizyta u lekarza. Jego zadaniem jest analiza wyników i uzyskanych zaświadczeń oraz przebadanie pacjenta pod kątem ogólnego stanu zdrowia. Lekarz osłucha nas, sprawdzi podstawowe odruchy neurologiczne i na podstawie oględzin i wcześniejszych badań może wydać zaświadczenie o zdolności do pracy na danym stanowisku pracy. Lekarz może też tutaj wprowadzić pewne ograniczenia, jeżeli widzi ku temu powód, np. konieczność pracy w okularach czy zmniejszoną ilość godzin pracy. 

Jak często trzeba wykonać badania? 

Żaden nowo zatrudniony pracownik nie może przystąpić do wykonywania swoich obowiązków bez zaświadczenia od lekarza medycyny pracy oraz szkolenia BHP. Kodeks pracy traktuje to jako zasadę bez wyjątków. Także w przypadku, gdy zmienia się wyraźnie stanowisko pracy oba warunki ponownie wchodzą w życie. Zaświadczenie lekarskie standardowo jest ważne przez okres 2 lat i przed upływem jego ważności należy wykonać kolejne.

W przypadku pracowników pracujących w trudnych warunkach środowiskowych wymóg badań lekarskich obowiązuje każdego roku. Jeżeli pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim powyżej 30 dni, również on, wracając, musi wykonać badania. Za badania oraz wizytę u lekarza medycyny pracy płaci pracodawca, on też powinien informować pracownika o obowiązku wykonania kolejnych badań.    

Więcej informacji znajdziecie na: http://hms-assistance24.com/

Fotowoltaika to przyszłość

Dyskusja o odnawialnych źródłach energii rozbrzmiewa w Polsce coraz głośniej. W kraju nad Wisłą jest jeszcze mnóstwo do zrobienia w tym zakresie, ale już teraz da się zaobserwować rosnące zainteresowanie ekologicznymi sposobami pozyskiwania energii. W sposób szczególny dotyczy to fotowoltaiki. Co konkretnie za nią przemawia?

Fotowoltaika, czyli energia ze słońca

W sporym uproszczeniu praca paneli fotowoltaicznych opiera się na przekształcaniu energii z promieniowania słonecznego na energię elektryczną. To rozwiązanie w pełni bezpieczne dla środowiska. Montaż instalacji fotowoltaicznej nie wymaga ingerowania w przyrodę, jak dzieje się niestety chociażby podczas budowy elektrowni wodnej. Brak emisji szkodliwych gazów to także wielka zaleta omawianego rozwiązania. Z perspektywy użytkownika istotny pozostaje natomiast bezobsługowy charakter. Po prawidłowym zainstalowaniu, fotowoltaika nie wymaga ingerencji, a nawet większej uwagi. Choć wielu inwestorów z przyjemnością obserwuje licznik, wskazujący ilość wyprodukowanej energii. Wynik ten przekłada się na realne oszczędności gospodarstwa domowego, jest też korzystny dla przedsiębiorców.

Panele fotowoltaiczne w prywatnych domach

Wśród odnawialnych źródeł energii fotowoltaika ma największe szanse sprawdzić się w prywatnych domach. Wykonanie takiej instalacji to spora inwestycja, ale można wykorzystać wsparcie w postaci środków publicznych. Prawidłowo zaprojektowany system zwróci się już w perspektywie kilku, maksymalnie kilkunastu lat. W tym miejscu warto nadmienić, że trwałość paneli fotowoltaicznych wynosi grubo ponad dwadzieścia lat. Jest to zatem jak najbardziej rozsądna inwestycja. Poza tym w warunkach domowych sprawdzają się rozwiązania, które nie wymagają dużej ilości miejsca. W przypadku fotowoltaiki najczęściej wykorzystuje się powierzchnię dachu, system można jednak zamontować także na ziemi. Inwestują w odpowiedni inwerter, inwestor może zapewnić sobie niezależność energetyczną. Problemem nie będą też rosnące ceny prądu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://4oze.pl/ - firmy zajmującej się montażem instalacji fotowotolaticznych.

Fotowoltaika w biznesie

Panele fotowoltaiczne z powodzeniem wykorzystują przedsiębiorstwa. W wielu firmach instalacje tego typu robią niesamowite wrażenie, pokrywają bowiem bardzo dużą powierzchnię i zapewniają znaczne ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Fotowoltaika jest ceniona w świecie biznesu, między innymi za sprawą możliwości dopasowania jej do potrzeb konkretnego użytkownika. Przedsiębiorcy chętnie angażują doświadczonych wykonawców, których wiedza się niezbędna do prawidłowych obliczeń. Aby system fotowoltaiczny spełnił wszystkie pokładane w nim oczekiwania, konieczny jest profesjonalny projekt oraz jego rzetelna realizacja. Nie bez znaczenia pozostają też materiały oraz urządzenia, wchodzące w skład instalacji. Fotowoltaika ma przed sobą przyszłość. To odnawialne źródło energii, które można wykorzystywać bez obaw o powiększanie swojego śladu węglowego. W Polsce działa coraz więcej firm, zajmujących się montażem takiego systemu. Nie trzeba zatem obawiać się problemów ze znalezieniem fachowego wykonawcy.