Wynajem autokaru z kierowcą – jak to zrobić?

Autokar z kierowcą może być wynajmowany jako dogodny środek transportu na wycieczkę szkolną, szkolenie, zawody sportowe, wyjazd integracyjny, imprezę okolicznościową lub dowolne inne wydarzenie, które wymaga zgromadzenia większej liczby osób w jednym miejscu. Zobacz, jak zorganizować wynajem autokaru!

Od czego zacząć organizację wynajmu autokaru z kierowcą?

Opcja wynajmu autokaru jest bardzo wygodna w sytuacji, gdy nie chcecie podróżować samochodami osobowymi. Jest to też sposób na redukcję kosztów. Na etapie planowania wyjazdu należy określić datę i godzinę, punkt początkowy i końcowy przejazdu oraz liczbę osób. Są to bardzo istotne informacje, na podstawie których przewoźnik może dokonać wyboru pojazdu i określić wstępnie koszt usługi. Określenie miejsca zbiórki i miejsca docelowego jest także ważne ze względów organizacyjnych – najlepiej wybierać rozległe parkingi, gdzie uczestnicy będą mogli bezpiecznie wsiąść do pojazdu i go opuścić. 

Trasa i czas trwania wyjazdu

Dodatkowo należy ustalić, czy podróż ma się odbyć z przystankiem i ile ma trwać. W przypadku kilkudniowych wyjazdów integracyjnych, szkoleń, wakacji, ferii itd. czasami zleca się, by autokar i kierowca pozostali na miejscu przez cały czas trwania wyjazdu. Warto pamiętać o tym, że kierowców zawodowych obowiązują limity nieprzerwanego czasu spędzonego za kierownicą. Trzeba to uwzględnić przy planowaniu dłuższych tras. Rozwiązaniem może być wynajęcie autokaru i dwóch kierowców lub zorganizowanie postoju.

Jak znaleźć firmę wynajmującą autokary?

Kolejnym krokiem jest skontaktowanie się z przewoźnikiem. Obecnie w wielu miastach funkcjonują firmy zajmujące się wynajmem busów i autokarów. Kieruj się dobrymi opiniami klientów i doświadczeniem przedsiębiorstwa w branży. Zwróć uwagę na lokalizację – wybierz firmę prowadzącą działalność w Twojej okolicy. Przykładowo, autokary w Gdańsku można wynająć wtedy, gdy potrzebujesz skorzystać z transportu na terenie Trójmiasta lub planujesz wyjazd w dowolne miejsce w Polsce.

Wynajem autokaru z kierowcą – o czym warto pamiętać?

Ustalenia między przewoźnikiem a klientem warto spisać na papierze. Podpisana umowa jest dokumentem, który jasno określa wszystkie warunki przejazdu oraz prawa i obowiązki obu stron. Ułatwi to współpracę i zapewni wysoką jakość obsługi. W razie nieporozumień umowa jest podstawą do dochodzenia roszczeń. 

Przed wyruszeniem w podróż należy upewnić się, czy autokar i kierowca spełniają wymogi dotyczące przewozu osób. W przypadku zorganizowanych wyjazdów dla dzieci i młodzieży warto skorzystać z pomocy policji, która sprawdzi, czy auto jest sprawne i nadaje się do transportu. Funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny pojazdu i trzeźwość kierowcy, by potwierdzić, że można bezpiecznie rozpocząć podróż.

Wynajem autokaru z kierowcą to najprostszy sposób na to, by zorganizować wspólny wyjazd większej liczby osób. Cały proces jest dość prosty – wystarczy zgromadzić niezbędne dane dotyczące terminu, trasy i liczby uczestników wyjazdu oraz ustalić szczegóły z przewoźnikiem. Skorzystaj z tej możliwości, by sprawnie dotrzeć na miejsce docelowe.