Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Prezydent Wojciech Szczurek przeznaczył 1 156 371 złotych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży, a także organizację imprez przez kluby w drugim półroczu 2018 roku. To kwota o ponad 210 tysięcy złotych większa niż w poprzednim konkursie. Termin składania ofert mija 17 maja, a rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej 20 czerwca.

Miasto Gdynia już od wielu lat wspiera kluby, zajmujące się szkoleniem dzieci i młodzieży. Pieniądze przeznaczane są na kupno sprzętu, organizacje wyjazdów na zawody, czy dofinansowanie działalności. Środki pochodzące z dotacji sprawiają, że utalentowani sportowcy mogą w pełni poświęcić się sportowej pasji.

Jak zawsze, kryterium decydującym o wysokości dofinansowania będą przede wszystkim: atrakcyjność programowa oferty, w tym wymiar i cykliczność pozalekcyjnych zajęć szkoleniowych, liczba uczestników szkolenia oraz wyniki sportowe uzyskane w zawodach objętych ogólnopolskim systemem współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

W porównaniu z poprzednim półroczem nastąpi wzrost kwoty przeznaczonej na wsparcie klubów o ponad 210 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że w lutym ogłoszono wyniki poprzedniego konkursu. W pierwszym półroczu bieżącego roku dotacje otrzymało 51 gdyńskich klubów sportowych.  Łączna suma dofinansowania wyniosła 944 629 złotych.

– W zdecydowanej większości klubów funkcjonuje już tzw. piramida szkoleniowa, która uzupełnia się z programem przygotowanym przez miasto. Wsparcie przynosi efekty w postaci sukcesów sportowych, którymi młodzi gdynianie mogą pochwalić się w niemal każdej dyscyplinie – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. I dodaje: – W erze nowych technologii niezwykle istotną rzeczą jest, aby zachęcać młodzież do aktywnego uprawiania sportu i zdrowego stylu życia.

W ramach konkursu będą dotowane zadania realizowane w okresie pomiędzy 1 lipca a 15 grudnia bieżącego roku. Klub sportowe mogą składać oferty do 17 maja. Rozstrzygnięcie konkursu zostanie ogłoszone przed 20 czerwca.

Pełna treść otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań: „Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży z terenu Gdyni” oraz Organizacja w Gdyni imprez sportowych dla dzieci i młodzieży” w 2018 roku dostępna jest TUTAJ.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.