Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Nie w Pekinie, Rio de Janeiro czy Sydney, a w Gdyni, na Obłużu podopieczni siedmiu przedszkoli z północnych dzielnic miasta na kilka godzin mogli poczuć się pełnoprawnymi uczestnikami igrzysk olimpijskich. Najpierw wzięli udział w uroczystej ceremonii otwarcia, następnie recytowali tekst przysięgi, by wreszcie wziąć udział w zawodach. Wszystko w ramach Powiatowej Olimpiady Przedszkolaka „Zostań Olimpijczykiem” zorganizowanej w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2. 

Przyszli olimpijczycy sprawdzili się w ośmiu konkurencjach: jednej rzutowej oraz siedmiu na czas. Wśród nich znalazły się m.in.: rzut woreczkiem do celu, sztafeta lekkoatletyczna, unihokejowy slalom czy toczenie piłki między pachołkami.

Dzieci przez dwa tygodnie trenowały wszystkie konkurencje pod okiem nauczycieli oraz uczyły się roty olimpijskiej – tłumaczy pomysłodawca imprezy Jarosław Kłodziński. – Przedszkolaki z olbrzymim zapałem podeszły do zawodów, dlatego rywalizacja była bardzo wyrównana i stała na wysokim poziomie – dodaje radny Gdyni.

Po zakończeniu części sportowej przyszedł czas na werdykt. Po podliczeniu punktów okazało się, że różnice między drużynami były minimalne i organizatorzy postanowili… ogłosić remis. Tak więc, podopieczni każdej z siedmiu startujących placówek okazali się zwycięzcami Powiatowej Olimpiady Przedszkolaka. Dla wszystkich przygotowano medale, a na ręce kapitanów drużyn powędrowały pamiątkowe puchary.

To bardzo radosny dzień – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. – Przedszkolaki przystąpiły do „olimpijskich” zmagań pełne energii, podobnie jak kibice, którzy stworzyli fantastyczną atmosferę. Dzięki takim wydarzeniom młodzi ludzie mogą znaleźć w sporcie pasję i odkryć swój talent – uzupełnia włodarz miasta.

Areną zmagań przedszkolaków była świeżo wyremontowana hala sportowa Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 przy ul. Pułkownika Stanisława Dąbka 207. Koszt renowacji wyniósł ponad dwa miliony złotych. Wymienione zostały instalacje elektryczne, klimatyzacyjne i wentylacyjne, odnowione zostały trybuny, a także nastąpiła kompleksowa wymiana parkietu.

Gdynia to nie tylko wielkie imprezy sportowe takie jak mistrzostwa świata czy Europy, ale także takie inicjatywy jak zmagania najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Bardzo cieszymy się, że przedszkolaki tak chętnie uprawiają sport i mamy nadzieję, że za kilkanaście lat chociaż jeden z uczestników dzisiejszego wydarzenia wystąpi na igrzyskach olimpijskich – kończy dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.