Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Wcielenie się w role Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego czy Grzegorza Krychowiaka? A potem spotkanie z „Lewym” i spółką w przededniu mistrzostw świata? Przed taką szansą stoją uczniowie gdyńskich szkół podstawowych! Wystarczy, że wykażą się kreatywnością i talentem filmowym.

Chwile, gdy piłkarska reprezentacja Polski walczyć będzie o kolejne zwycięstwa na mistrzostwach świata w Rosji, zbliżają się wielkimi krokami. Zanim jednak rozpocznie się gra o punkty, biało-czerwonych czekają dwa zgrupowania przygotowawcze – pierwsze w dniach 21-26 maja w Juracie.

Pomysł na zorganizowanie konkursu podsunęli sami nauczyciele. Skoro reprezentanci będą tak blisko Gdyni, warto ich odwiedzić i dodatkowo zmotywować przed wyjazdem na mundial – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. I dodaje: – Oczywiście chętnych do uściśnięcia dłoni Robertowi Lewandowskiemu i jego kolegom jest więcej, niż pomieściłoby nawet kilka boisk piłkarskich. Przedstawicieli gdyńskich szkół, którzy pojadą do Juraty i przekażą nasze wsparcie wyłoni więc konkurs.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 1-3 gdyńskich szkół podstawowych. Zadaniem jest nagranie krótkiego filmiku (do 90 sekund), w którym młodzi gdynianie wcielą się w role reprezentantów. Scenki odegrane przez uczniów powinny mieć humorystyczną formę, forma techniczna jest dowolna. Każda klasa może przygotować jeden filmik.
Znakomitą inspiracją mogą być filmiki publikowane na kanale YouTube Polskiego Związku Piłki Nożnej „Łączy Nas Piłka”. Ważniejsze od aspektów technicznych będą pomysłowość i poczucie humoru – sugeruje Marek Łucyk. – Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 14 maja, laureatów ogłosimy trzy dni później. Autorzy najlepszego filmiku spotkają się z reprezentacją Polskim – dodaje.

Szczegółowy REGULAMIN konkursu dostępny jest TUTAJ.

Pobierz zip

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.