Blisko 6,5 tysiąca śmiałków weźmie udział w gdyńskiej odsłonie Runmageddonu. Rozpoczęcie imprezy nastąpi w sobotę o godzinie 7:30 na plaży w Orłowie. Do zbudowania ekstremalnego toru przeszkód potrzebne było aż 60 ton materiału, który do Gdyni przyjechał w pięciu 12-metrowych tirach. Trasa prowadzić będzie przez plażę, morze i park Kolibki. Wciąż można zapisać się do imprezy.

– Uwaga, będzie mokro! – zapowiada dyrektor biegu Wojciech Dezydery Dardas. I dodaje – Uczestnicy będą mieli naprawdę „bliskie spotkanie z morzem”. Wystartują z plaży, a następnie czeka ich około siedmiu wejść do wody. Przygotujemy dywan z opon prowadzący z plaży prosto do morza. Będą zasieki i siatki do czołgania się w wodzie. Na plaży nie zabraknie dołów, ścian, pętel z obciążeniem. Runmageddon w Gdyni musi być prawdziwie morskim wyzwaniem, dlatego w tym roku nikt nie wyjdzie z niego suchy.

Podstawowe informacje
Start wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 7:30 w sobotę 21 kwietnia. O tej porze wystartuje pierwsza seria chętnych w formule Rekrut, którzy zmierzą się z sześciokilometrową trasą z ponad 30 przeszkodami. Co 15 minut, około 120 osób wyruszać będzie w ekstremalną podróż po plaży, morzu i parku Kolibki. Ostatnia seria rozpocznie się o godzinie 15:30.

W międzyczasie, do boju z morskim żywiołem ruszą dzieci, w seriach co 20 minut. Najmłodsi Runmageddończycy w wieku od 4 do 11 lat będą mieli okazję poczuć smak przygody między godziną 10:20 a 15. Ich starty będą odbywały się naprzemiennie w grupach 4-5, 6-8 i 9-11 lat. Do pokonania będą mieli trasę jednego kilometra najeżoną około 10 przeszkodami. 

W niedziele odbędzie się 11 serii formuły Rekrut (od godziny 8 do 10:30). Natomiast od godz. 11:00 startować będą odważni debiutanci w formule Intro, którzy podejmą się przebiegnięcia 3 kilometrów i pokonania ponad 15 katorżniczych przeszkód. Serie biegu odbywać się będą co 15 minut i potrwają do 13:00. Dzieci będą miały okazję, jeszcze w niedzielę w godzinach 10:20 – 15:00, sprawdzić swoje siły w Runmageddonie Kids.

Atrakcje dla kibiców
Na uczestników oraz sympatyków ekstremalnych biegów czekać będzie specjalnie przygotowane Miasteczko Kibica, z którego podziwiać będzie można uczestników. Dodatkowo, będzie można skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej, zrobić zakupy w sklepie z kolekcją odzieży Runmageddon Pitbull West Coast. Chętni, lubiący ciekawe wyzwania będą mogli spróbować swoich sił w strefie Challenge marki Haier i sprawdzić, czy są w stanie udźwignąć pralkę lub spacerować z mikrofalówką. Ponadto, w czasie wydarzenia będzie można też wziąć udział w konkursach i skorzystać z atrakcji przygotowanych przez partnerów Runmageddonu tj.: Renault, Foods by Ann, Kubuś. Wstęp do Miasteczka Kibica jest bezpłatny.

Informacje o zapisach
Wszyscy, którzy w ostatniej chwili zdecydują się przeżyć niezapomnianą, morską przygodę będą mieli szansę zapisać się do startu w biurze zawodów (Al. Zwycięstwa 291) w piątek w godzinach 16-21, w sobotę 6–15:30 lub 17–19 i w niedzielę 6:30-13.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.runmageddon.pl .


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.