Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

W czwartek 7 grudnia w gmachu Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni odbyło się uroczyste podsumowanie i zamknięcie cyklu biegowego dla dzieci i młodzieży pod nazwą: Puchar Gdyni 2017. W wydarzeniu wziął udział m.in. Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, które zaangażowane było w organizację wszystkich startów.

Podczas uroczystości nagrodzono nie tylko najszybszych zawodników cyklu, ale także tych najwytrwalszych, którzy w tym roku wzięli udział we wszystkich ośmiu biegach. Wyróżnione zostały także najliczniej reprezentowane: Szkoła Podstawowa nr 43 oraz Klub Sportowy „Zorza”.

Cieszymy się, że jako Gdyńskie Centrum Sportu mogliśmy wesprzeć organizację biegów w gdyńskich dzielnicach. Bardzo nam zależy, by jak najwięcej gdynian prowadziło aktywny tryb życia. Szczególnie staramy się wspierać przedsięwzięcia, w których udział biorą najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. Uważam, że zamiłowanie do aktywności fizycznej trzeba zaszczepiać w ludziach już od najmłodszych lat – mówił Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Tegoroczny Puchar Gdyni wystartował w ośmiu gdyńskich dzielnicach: Witominie Leśniczówce, Działkach Leśnych, Babich Dołach, Orłowie, Kamiennej Górze, Dąbrowie I, Karwinach i Dąbrowie II. W każdym biegu wzięło udział około 430 dzieci. Uczestnicy imprezy jednomyślnie podkreślają, że Puchar Gdyni to świetna okazja do bliższego poznania dzielnic miasta oraz spędzenia weekendu w atmosferze dobrej zabawy.

Puchar Gdyni to cykl imprez biegów dziecięcych i młodzieżowych stworzony z myślą o propagowaniu aktywnego i zdrowego trybu życia, integracji mieszkańców poszczególnych dzielnic oraz wzmacnianiu więzi rodzinnych. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2014 roku.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.