Dwa biblioteczne projekty: Obłuże kulturalne i Robotyka na Dąbrowie znalazły się na liście zwycięzców Przyjaznej Dzielnicy. Wybrane wnioski otrzymały kolejno 1592 i 409 głosów mieszkańców Gdyni. Projekt z Obłuża zdobył najwięcej głosów z całego miasta.

2 października zakończyło się głosowanie na gdyński Budżet Obywatelski i Przyjazną Dzielnicę. Swoimi głosami gdynianie zadecydowali, że w ramach Budżetu Obywatelskiego zostanie zrealizowanych 31 projektów. W Przyjaznej Dzielnicy wyróżniono 36 wniosków, w tym dwa biblioteczne.

Obłuże Kulturalne i Robotyka na Dąbrowie to inicjatywy znane i cenione przez mieszkańców Gdyni. W poprzedniej edycji projektu z Obłuża młodzi mieszkańcy Gdyni mogli między innymi wziąć udział w warsztatach kabaretowych prowadzonych przez Szymona Jachimka czy zajęciach Kostka Rubika jakiej nie znacie prowadzonych przez Adama Polkowskiego z RubiArt.

 

 

Natomiast zajęcia na Dąbrowie są przeznaczone dla dzieci zainteresowanych robotyką. Szlifują umiejętności młodych ludzi w kodowaniu i konstruowaniu urządzeń.

 

Wybrane w tegorocznym głosowaniu projekty będą realizowane w 2018 roku.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.