Weekend w Gdyni pod gwiazdami. Kino, joga i spacery po dzielnicach

Weekend w Gdyni pod gwiazdami. Kino, joga i spacery po dzielnicach

FOT. Urząd Miasta Gdynia

W Gdyni lipcowy weekend wychodzi poza zwykły plan dnia i rozkłada się po dzielnicach od wieczora do poranka. Najpierw pojawi się kino pod gołym niebem, potem koncert w leśnej scenerii i zajęcia ruchowe, a na końcu spacery, które prowadzą przez mniej oczywiste miejsca miasta. Program jest rozpisany tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie bez względu na wiek i sposób spędzania wolnego czasu. Wszystkie propozycje są bezpłatne.

  • Kino pod gwiazdami zacznie się w piątek i zostanie z widzami do soboty
  • Sobota w ruchu od jogi na Babich Dołach po taniec na Oksywiu
  • Niedziela z przewodnikiem pokaże Grabówek i Wiczlino z innej strony

Kino pod gwiazdami zacznie się w piątek i zostanie z widzami do soboty

W piątek plenerowe ekrany staną w dwóch dzielnicach, a sobotnia odsłona kina pod gwiazdami dołoży kolejne dwie lokalizacje. To propozycja dla tych, którzy wolą seans pod otwartym niebem od sali kinowej i nie mają nic przeciwko późnej godzinie rozpoczęcia.

Dąbrowa, godz. 21:30 – teren zielony przy Szkole Podstawowej nr 47 przy ul. Nagietkowej 73. Zostanie pokazany film „Wielki Marty”, opowieść o człowieku, który coraz mocniej goni za sukcesem i po drodze przestaje liczyć się z konsekwencjami.

Mały Kack, godz. 21:30 – siłownia zewnętrzna przy ul. Strzelców. Publiczność obejrzy „Kopnięci w czasie”, komedię o parze z lat 50., która trafia do współczesności i musi odnaleźć się w całkiem nowym otoczeniu.

W sobotę kino przeniesie się do Cisowej i na Obłuże. W obu miejscach seanse ruszą o tej samej porze, więc mieszkańcy będą mogli wybrać film i dzielnicę bez oglądania się na różne godziny rozpoczęcia.

Cisowa, godz. 21:30 – boisko „Skórki” przy ul. Chylońskiej 237. Zaplanowano pokaz filmu „Chopin, Chopin!”, historii młodego Fryderyka Chopina i jego zmagań z własną wrażliwością oraz talentem.

Obłuże, godz. 21:30 – Skwer im. Ireny Kwiatkowskiej. Na ekranie pojawi się „Dalej Jazda 2”, komedia o przygotowaniach do ślubu, które wymykają się spod kontroli.

Sobota w ruchu od jogi na Babich Dołach po taniec na Oksywiu

Sobota przyniesie nie tylko wieczorne kino. W ciągu dnia ruszają też letnie zajęcia finansowane z Budżetu Obywatelskiego, a ich układ pokazuje, że plener i ruch mają w Gdyni coraz mocniejszą pozycję.

Na Leśnej Polanie przy ul. Klifowej na Babich Dołach startuje cykl jogi. Zajęcia mają odbywać się we wtorki o godz. 18:00 oraz w soboty o godz. 10:00. Nie trzeba się wcześniej zapisywać – wystarczy zabrać matę i pojawić się na miejscu. Dla osób, które szukają prostego wejścia w regularny ruch, to wygodne rozwiązanie, bo nic nie blokuje decyzji podjętej w ostatniej chwili.

Równolegle rusza program na Oksywiu. W Studio Tańca Towarzyskiego TANGO przy ul. Dickmana 56 rozpoczną się zajęcia Lady Solo, czyli latino dla pań. Terminy są stałe – soboty o godz. 10:30. Od 10 lipca dojdą jeszcze zajęcia tańca towarzyskiego w piątki o godz. 18:00 oraz niedzielne spotkania z jogą i pilatesem.

Niedziela z przewodnikiem pokaże Grabówek i Wiczlino z innej strony

Niedziela będzie należała do spacerów historycznych, przygotowanych bezpłatnie z inicjatywy Inne Szlaki i Muzeum Miasta Gdyni. Trasy poprowadzi Michał Miegoń, a dwa wyjścia pozwolą spojrzeć na dzielnice przez ich mniej oczywiste miejsca i opowieści.

Grabówek, godz. 10:00 – start na Placu Neptuna. Spacer nosi tytuł „Niezwykły Plac Neptuna – spacer historyczny po Grabówku”.

Chwarzno-Wiczlino, godz. 12:00 – start przy przystanku ZKM Wiczlino Działki I, obok Biedronki. Uczestnicy wezmą udział w spacerze „Serce dawnej wsi Wiczlino”.

To propozycja nie tylko dla osób zainteresowanych historią dzielnic. Takie wyjścia mają też praktyczny wymiar – pozwalają lepiej rozpoznać miejsca, które na co dzień mijają mieszkańcy, a przy okazji uczą patrzeć na miasto przez lokalne ślady i dawne układy przestrzenne.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Organizatorzy przypominają też, że przedsięwzięcia finansują rady dzielnic oraz gdyński Budżet Obywatelski, a szczegóły można znaleźć w miejskich kanałach i na profilu Dzielnice #wgdyni.

na podstawie: UM Gdynia.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Gdynia). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.