Ponad promil i mandat 2,5 tys. zł - rowerzysta wpadł w Gdyni

Ponad promil i mandat 2,5 tys. zł - rowerzysta wpadł w Gdyni

Nocna kontrola na ul. Morskiej w Gdyni zakończyła się dla 30-letniego rowerzysty bardzo szybko. Policjanci z gdyńskiej drogówki wyczuli, że jego jazda nie jest przypadkowa, a badanie alkomatem potwierdziło ponad promil alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni prowadzili działania „Jednoślad”, kiedy zwrócili uwagę na rowerzystę poruszającego się w sposób wskazujący na alkohol. Po zatrzymaniu do kontroli przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Za tę jazdę dostał mandat karny w wysokości 2,5 tys. zł. Policja przypomina, że alkohol na rowerze obniża koncentrację, spowalnia reakcje i zwiększa ryzyko wypadku.

Ten przypadek pokazuje, że na dwóch kółkach błąd po alkoholu nie kończy się na ostrzeżeniu - kończy się wysoką karą i realnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu.

na podstawie: Policja Gdynia.