Gaudeamus i nagrody dla partnerów podczas inauguracji na WSB Merito

2 min czytania
Gaudeamus i nagrody dla partnerów podczas inauguracji na WSB Merito

W auli panował hymn, polonez i specyficzne napięcie początku — nowy rok akademicki na Uniwersytecie WSB Merito wciągnął w swoje rytuały studentów, wykładowców i przedstawicieli biznesu. Gdynia pojawiła się w oficjalnych przemówieniach, a uczelnia nagrodziła partnerów, którzy angażują się w praktyczne kształcenie. Tego dnia było też o planowaniu kariery w świecie pełnym niepewności.

  • Uroczystość na Uniwersytecie WSB Merito
  • Gdynia obecna podczas inauguracji
  • Nagrody, immatrykulacja i wykład inauguracyjny

Uroczystość na Uniwersytecie WSB Merito

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2025/2026 odbyła się 11 października w siedzibie Uniwersytetu WSB Merito Gdynia. Ceremonię poprowadziła Agnieszka Gutowska, a jej powitanie zostało oprawione muzycznie — zabrzmiał „Polonez” skomponowany przez Wojciecha Kilara, po którym odśpiewano hymn uczelni. Następnie głos zabrał rektor dr hab. Jan Wiśniewski, prof. UWSB Merito, który w swoim przemówieniu akcentował potrzebę łączenia wiedzy teoretycznej z praktycznymi kompetencjami oraz odpowiedzialność środowiska akademickiego za kształtowanie przyszłych liderów.

Gdynia obecna podczas inauguracji

W wydarzeniu wzięła udział także reprezentacja władz miasta — w imieniu prezydent Aleksandry Kosiorek wystąpiła wiceprezydentka Oktawia Gorzeńska, składając życzenia nowym i powracającym studentom oraz ekipie uczelni. W swoim wystąpieniu podkreśliła wagę odwagi i ciekawości w studenckim doświadczeniu:

“Wszystkim studentkom i studentom życzę, by ten rok był czasem odwagi, ciekawości i świadomego rozwoju. Niech przynosi wam doświadczenia, które pozwolą kształtować przyszłość, a nie tylko się do niej dostosowywać”

  • Oktawia Gorzeńska, wiceprezydentka Gdyni

Obecność przedstawicieli samorządu i środowisk miejskich podkreśliła, że relacje uczelni z miastem pozostają istotnym elementem lokalnego ekosystemu edukacyjno-gospodarczego.

Nagrody, immatrykulacja i wykład inauguracyjny

Podczas ceremonii przyznano też uczelniane wyróżnienia dla partnerów. Tytuł Partnera Biznesowego Roku trafił do firmy Amazon, natomiast Praktykodawcą Roku została firma Langowski Logistics, doceniona za zaangażowanie w praktyczne kształcenie studentów. Studenckie głosy reprezentowała Yulia Myroshnychenko ze samorządu, która mówiła o znaczeniu współpracy i wzajemnego wsparcia w trakcie nauki.

Symbolicznym momentem była immatrykulacja pierwszorocznych studentów — uroczyste ślubowanie prowadził prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą dr. hab. Artur Kozłowski, prof. UWSB Merito. Część naukową wypełnił wykład inauguracyjny psychologa dr. hab. Piotr Olaf Żylicz, prof. UWSB Merito, zatytułowany „Mapa bez kompasu: Jak planować życie i karierę w epoce BANI”, w którym mówca omawiał wyzwania adaptacyjne i strategie planowania w warunkach szybko zmieniającej się rzeczywistości. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie pieśni „Gaudeamus igitur” i oficjalne zamknięcie inauguracji przez rektora.

Informacje o przebiegu wydarzenia pochodzą z materiałów przesłanych przez Uniwersytet WSB Merito.

na podstawie: UM Gdynia.

Autor: krystian