Kino pod chmurką wraca do Gdyni na piąte lato
Już po raz piąty mieszkańcy będą mogli cieszyć się kinem pod gołym niebem. „Kino dzielnicowe #wGdyni” powraca z 48 seansami, które odbędą się w dziewięciu różnych lokalizacjach od 16 czerwca do 14 września. W repertuarze znajdą się zarówno kinowe hity, jak i filmy artystyczne oraz produkcje dla dzieci.
  1. Start wydarzenia: 16 czerwca
  2. Lokalizacje: 9 dzielnic
  3. Łączna liczba seansów: 48
  4. Wstęp wolny

W tym roku „Kino dzielnicowe #wGdyni” zawita do nas już po raz piąty. Przez całe lato, od 16 czerwca do 14 września, mieszkańcy będą mogli cieszyć się filmowymi wieczorami w dziewięciu różnych dzielnicach. Łącznie zaplanowano 48 seansów, które odbędą się w piątki i soboty.

Repertuar będzie różnorodny, obejmujący zarówno kinowe przeboje, jak i filmy artystyczne oraz produkcje dla najmłodszych. Wśród tegorocznych propozycji znajdą się takie filmy jak „Barbie”, „Wonka”, zdobywca Złotej Palmy w Cannes „Anatomia Upadku”, zwycięzca 48. FPFF „Kos”, kontrowersyjny „Biała odwaga” oraz przebój kina akcji „Pszczelarz”. Na miłośników komedii czeka „Tylko nie ty”.

– We wszystkie piątki i soboty do połowy września będziemy mogli zobaczyć prelekcje w 9 lokalizacjach. Są to zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego, a część seansów została sfinansowana z budżetów Rad Dzielnic – informuje Lechosław Dzierżak, współorganizator Kina Dzielnicowego w Gdyni.

Projekcje będą się odbywać w następujących dzielnicach: Cisowa, Chwarzno-Wiczlino, Dąbrowa, Chylonia, Pogórze, Redłowo, Karwiny, Obłuże i Wielki Kack. Każda lokalizacja ma odpowiednio przygotowaną przestrzeń, na której staną wielkoformatowe, dmuchane ekrany o szerokości 8 metrów. Na widzów czekają również wygodne, rozkładane krzesła.

Wydarzenie jest finansowane z Budżetu Obywatelskiego oraz środków Rad Dzielnic: Dąbrowa, Wielki Kack, Karwiny, Obłuże i Chwarzno-Wiczlino. Wstęp na wszystkie seanse jest wolny, co sprawia, że każdy ma szansę na udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

– Ponieważ Kino Dzielnicowe w tej formule odbywa się w Gdyni już po raz piąty, co roku staramy się zaprezentować najlepsze filmy. Poprzeczka rośnie wysoko, dlatego w tym roku musimy też spełnić oczekiwania naszych widzów i prezentujemy najlepsze tytuły, które zostały nakręcone od ostatniej edycji Kina Dzielnicowego – dodaje Tomasz Pietrzak, współorganizator Kina Dzielnicowego.

Nie przegapcie okazji, by spędzić letnie wieczory w towarzystwie świetnych filmów i sąsiadów. Widzimy się na seansach!


Opierając się na: UM Gdynia