Konkurs filmowy dla uczniów szkół średnich w Gdyni: szansa na nagrody!
Lubisz kino i masz pomysł na film? Teraz masz szansę pokazać swoje umiejętności i zdobyć nagrodę! Weź udział w 17. edycji Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich „Albatrosy” i zaprezentuj swoje dzieło przed profesjonalnym jury.
  1. Konkurs dla uczniów szkół średnich z całej Polski.
  2. Termin nadsyłania zgłoszeń: do 30 września.
  3. Film może być fabularny, dokumentalny lub animowany.
  4. Główne nagrody: statuetki „Albatrosa” oraz akredytacja na 50. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.

Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich „Albatrosy” to inicjatywa Pomorskiej Fundacji Filmowej, skierowana do uczniów szkół średnich, którzy pasjonują się kinematografią. Konkurs jest otwarty dla młodych filmowców z całej Polski, a zgłoszenia można przesyłać do 30 września.

Projekt daje młodym twórcom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w trzech kategoriach: film fabularny, dokumentalny oraz animowany. Każdy uczestnik ma za zadanie samodzielnie, bądź pod opieką nauczyciela, nakręcić, zmontować i poddać postprodukcji film na dowolny temat i w dowolnym gatunku.

Filmy konkursowe będą oceniane przez profesjonalne jury, które przyzna nagrody w trzech kategoriach: najlepszy krótki film fabularny, najlepszy film dokumentalny oraz najlepszy film animowany. Dodatkowo, organizatorzy planują powołanie jury młodzieżowego, które przyzna swoją własną nagrodę.

Filmy o szczególnych walorach artystycznych będą miały szansę na zdobycie nagrody specjalnej – akredytacji na 50. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, co stanowi wyjątkową okazję do zapoznania się z najnowszymi polskimi produkcjami filmowymi i spotkania z ich twórcami.

Aby zgłosić swój film do udziału w przeglądzie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Pomorskiej Fundacji Filmowej. Filmy zgłoszone do przeglądu powinny spełniać następujące warunki: dowolny gatunek (fabuła, dokument, animacja), dowolna tematyka oraz czas trwania do 20 minut. Uczestnik może zgłosić dowolną liczbę filmów.

Więcej informacji oraz szczegółowy regulamin przeglądu można znaleźć na stronie Pomorskiej Fundacji Filmowej. Projekt jest dofinansowany ze środków miasta Gdyni.

Nie przegap tej okazji, aby zaprezentować swoje filmowe talenty i zdobyć cenne nagrody! Czekamy na Twoje zgłoszenie do 30 września.


Według informacji z: Urząd Miasta Gdynia