Wybory do Parlamentu Europejskiego – Gdynianie przy urnach od rana
Wybory do Parlamentu Europejskiego w naszym mieście trwają pełną parą. Mieszkańcy mają jeszcze kilka godzin na oddanie swojego głosu. Frekwencja do tej pory jest zadowalająca, a organizatorzy zapewniają bezpłatny transport, aby każdy mógł dotrzeć do lokalu wyborczego.
  1. Frekwencja do godz. 12:00 wyniosła 13,96%
  2. Frekwencja do godz. 17:00 wyniosła 35,59%
  3. Bezpłatna komunikacja miejska przez cały dzień
  4. Transport dla osób z niepełnosprawnościami

W naszym mieście odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze otwarte są do godziny 21:00, a do zakończenia głosowania obowiązuje cisza wyborcza. Mieszkańcy mogą głosować w 118 obwodowych komisjach wyborczych. Do tej pory frekwencja wyborcza wynosiła 13,96% do godziny 12:00 oraz 35,59% do godziny 17:00.

Warto pamiętać, że aby móc zagłosować, należy posiadać przy sobie dowód tożsamości, taki jak dowód osobisty, prawo jazdy czy paszport. Młodzi wyborcy, którzy niedawno ukończyli 18 lat, mogą również okazać legitymację szkolną. Dokumenty można także pokazać online w aplikacji mObywatel.

W dniu wyborów, 9 czerwca, komunikacja miejska jest bezpłatna. Mieszkańcy mogą korzystać z autobusów, trolejbusów i tramwajów bez biletu na wszystkich liniach organizowanych przez ZKM w naszym mieście, ZTM w Gdańsku i MZK Wejherowo. Bezpłatne przejazdy obowiązują przez cały dzień wyborczy.

Osoby z niepełnosprawnościami mogą skorzystać z bezpłatnego transportu do lokali wyborczych. Przewozy są realizowane w godzinach otwarcia lokali, czyli od 7:00 do 21:00. Aby zamówić transport, należy zadzwonić pod numer 58 623 50 78 lub 507 499 911.

To ważne, aby każdy z nas wziął udział w wyborach i oddał swój głos. W ten sposób możemy mieć wpływ na przyszłość naszego kraju w Unii Europejskiej. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej i dołączenia do grona głosujących.


Wg inf z: Urząd Miasta