Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości przyciągnęły tłumy odwiedzających
W Gdyni odbyły się Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości, które przyciągnęły tłumy odwiedzających. Wydarzenie to było doskonałą okazją do nawiązania kontaktów zawodowych, konsultacji z doradcami oraz poznania ofert edukacyjnych i zawodowych.
  1. Około 100 wystawców z różnych branż.
  2. Nowość: Strefa Przedsiębiorczości.
  3. Bezpłatne konsultacje z doradcami zawodowymi.
  4. Możliwość wykonania zdjęcia do CV.

Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. W tym roku, 21 maja, odbyły się w Polsat Plus Arena Gdynia, przyciągając około 100 wystawców oraz tysiące odwiedzających. To doskonała okazja, by poznać przyszłych pracodawców, zadać im pytania dotyczące warunków pracy, a nawet odbyć wstępną rozmowę kwalifikacyjną.

Nowością tegorocznych targów była Strefa Przedsiębiorczości, gdzie osoby myślące o założeniu własnej działalności mogły zasięgnąć rady specjalistów. - Zaprosiliśmy do niej m.in. doradców biznesowych z Fundacji Gospodarczej i Diia.Business, doradcę podatkowego z Kancelarii Prawa Podatkowego oraz innych ekspertów - podkreśla Agnieszka Majewska, kierownik Działu Pośrednictwa Pracy i Pośrednictwa Zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się także stanowisko doradców zawodowych. Można było tam skonsultować swoje CV oraz uzyskać cenne wskazówki dotyczące przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Dodatkowo, dzięki fotobudkom, odwiedzający mieli możliwość wykonania profesjonalnego zdjęcia do CV.

Jednym z odwiedzających targi był 27-letni Mateusz z Gdyni, mechanik po szkole zawodowej. - Obecnie szukam z pracy, ale z moją chorobą może być ciężko, bo mam padaczkę – powiedział Mateusz. - Mam jednak nadzieje, że uda mi się coś dostać - zaznacza.

Mateusz liczy na pomoc doradcy zawodowego w kwestii uzyskania zaświadczenia o niepełnosprawności, co mogłoby ułatwić mu znalezienie pracy. - Przebranżowienia się, albo znalezienia jakiejkolwiek pracy – odpowiedział Mateusz. – Jestem bezrobotny od około 3 miesięcy. Wcześniej pracowałem w prywatnym warsztacie, ale zostałem zwolniony ze względu na atak padaczki w miejscu pracy, choć szef był poinformowany o mojej chorobie – wyjaśnia młody mężczyzna. – Chciałbym omówić z doradcą zawodowym kwestię uzyskania zaświadczenia o niepełnosprawności, jak się do tego przygotować, gdzie złożyć dokumenty. Może dzięki temu szybciej znajdę pracę? – dodaje.

Organizatorem Targów Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości był Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni we współpracy z Urzędem Miasta Gdyni, Fundacją Gospodarczą, UNHCR oraz Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku. Dzięki takim inicjatywom mieszkańcy mają realną szansę na poprawę swojej sytuacji zawodowej i edukacyjnej.


Wg inf z: Urząd Miasta