Nowy park rekreacyjny dla wszystkich pokoleń powstaje w Wielkim Kacku
Planowane jest stworzenie parku międzypokoleniowego przy ulicy Stolemów, który ma stać się nowym miejscem spotkań i wypoczynku dla mieszkańców. Inicjatywa ta, będąca wynikiem zwycięskiego projektu w Budżecie Obywatelskim, przewiduje nie tylko nowe ścieżki i oświetlenie, ale także liczne elementy małej architektury.
  • Prace budowlane rozpoczną się w najbliższych dniach.
  • Projekt realizowany jest dzięki zwycięstwu w Budżecie Obywatelskim.
  • Elementy małej architektury obejmować będą m.in. ławki, stoły do gier oraz kosze na śmieci.
  • Zakończenie prac przewidziano na sierpień 2024 roku.

Na zadrzewionym terenie w pobliżu placu zabaw i siłowni na świeżym powietrzu, mieszkańcy Wielkiego Kacka zyskają nową przestrzeń do aktywności i relaksu. Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni, podkreśla, że "Będzie to kolejna zielona przestrzeń, gdzie będzie można załapać chwilę oddechu w otoczeniu natury. Obecnie trwają prace przygotowawcze, prace budowlane rozpoczną się w ciągu kilku najbliższych dni".

W ramach projektu powstanie wiele nowych obiektów, które mają zachęcić mieszkańców do spędzania czasu na świeżym powietrzu i integracji z sąsiadami. Wśród planowanych instalacji znajdą się m.in. ławki parkowe, stół piknikowy, stół do gry w tenisa oraz stół do szachów. Dodatkowo, teren zostanie wyposażony w kosze na śmieci oraz tablice i totemy informacyjne, które ułatwią orientację w przestrzeni parku.

Autorem projektu, który zdobył uznanie w ramach Budżetu Obywatelskiego, jest pan Kajetan Lewandowski wraz z córką Zuzanną. Ich celem było stworzenie przyjaznej przestrzeni do spotkań, która sprzyjałaby budowaniu lokalnej społeczności i umożliwiała mieszkańcom cieszenie się naturą bez konieczności długich podróży.

Za realizację projektu odpowiada firma Green Poland, której przewodzi Krzysztof Polakowski. Zgodnie z planami, nowy park międzypokoleniowy będzie gotowy do użytku latem przyszłego roku, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności tej części miasta i podniesienia jakości życia jego mieszkańców.


Źródło: Urząd Miasta