Urząd Miasta inwestuje w zieleń: nowy ogród i ulepszenia na ul. Kcyńskiej

W najbliższy poniedziałek, 6 maja, mieszkańcy ul. Kcyńskiej zyskają nowe miejsce do rekreacji i aktywnego wypoczynku. Dzięki funduszom z Budżetu Obywatelskiego oraz wsparciu Rady Dzielnicy Cisowa, rozpoczną się prace nad stworzeniem ogrodu różanego oraz modernizacją miejscowych atrakcji.
- Prace obejmą stworzenie ogrodu różanego i modernizację placu zabaw.
- Projekt finansowany z Budżetu Obywatelskiego i środków Rady Dzielnicy.
- Na terenie pojawią się nowe urządzenia siłowe oraz zabawowe.
- Zakończenie prac zaplanowano na lipiec tego roku.
W ramach projektu, który zaprojektował Paweł Korycki, przewidziano kompleksowe prace, które nie tylko upiększą teren, ale także zwiększą jego funkcjonalność. Na terenie przy ul. Kcyńskiej 14 powstanie nie tylko ogród różany, ale również zmodernizowany zostanie plac zabaw dla dzieci oraz siłownia na świeżym powietrzu.
Planowane prace rozpoczną się od przygotowania terenu, w tym zabezpieczenia miejsc przyszłych inwestycji. Następnie wykonawca, firma I Move sp. z o.o., rozpocznie prace ziemne oraz montaż nowych urządzeń. Wśród planowanych atrakcji znajdą się m.in. nowoczesne urządzenia siłowe oraz zestawy zabawowe dla dzieci, takie jak piaskownica, karuzela czy huśtawka bocianie gniazdo”.
Zakres prac obejmuje również nasadzenia różnych odmian krzewów róż oraz stworzenie łąki kwietnej, co dodatkowo wzbogaci biologiczną różnorodność i estetykę tego miejsca. Całość projektu zakłada, że po jego zakończeniu, mieszkańcy będą mogli cieszyć się zarówno pięknem naturalnym, jak i możliwościami aktywnego spędzania czasu na zewnątrz.
Realizacja tych prac to wynik głosowania mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego, co świadczy o silnym zaangażowaniu społeczności lokalnej w rozwój swojego otoczenia. Zakończenie prac zaplanowane jest na lipiec, dzięki czemu już tego lata mieszkańcy będą mogli korzystać z nowo dostępnych możliwości.
Na podst. Urząd Miasta
Ostatnie Artykuły

Kontrola na Hutniczej skończyła się atakiem na policjantów i pościgiem

Prędkość, narkotyki i sądowy zakaz - kierowca wpadł w Gdyni

Pakiety medyczne dla freelancerów i B2B – czy prywatna opieka zdrowotna to konieczność?

Pchle Targi na Abrahama wracają i znów rozkręcą letnią Gdynię

Przedszkolaki z Gdyni spotkały w komendzie psa służbowego i radiowóz

Narkotyki w lodówce i szybki finał - 25-latek trafił do aresztu

Roztańczony Konsulat vol. 32 znów rozgrzeje Gdynię swingiem i bluesem

Gdynia zabrzmi jak opowieść o marzeniach - Razzle Dazzle szykuje muzyczną podróż

Radiowóz i policyjna czapka przyciągnęły dzieci na festyn w Gdyni

W Gdyni weekend rusza ze statkami, judo i teatrem na wysokich obrotach

W Gdyni wraca pamięć o wyborach, które otworzyły drogę do wolności

Morze Bałtyckie staje się poligonem. Gdynia gospodarzem jubileuszowych manewrów NATO

Zamknięcie ul. Wiczlińskiej. Miasto uruchamia zastępczą linię autobusową

Gdyńskie biblioteki świętowały. Wyróżnienia, awanse i plany na nową filię w Orłowie
Przydatne dane teleadresowe
- Placówka Straży Granicznej w Gdyni - kontakt, godziny przyjmu, zasięg terytorialny
- Szpitale Pomorskie w Gdyni - kontakt, rejestracja, lokalizacje i e-usługi
- Agencja Rozwoju Gdyni - kontakt, siedziba i oferta dla biznesu
- Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Gdyni - kontakt, godziny, czynsze i zgłaszanie awarii
- Urząd Miasta Gdyni - kontakt, adresy, punkty obsługi i e-usługi
