Kreatywne i ekologiczne wsparcie dla schroniska
Inspiracja i pomysłowość połączyły siły w sercu Gdyni, przynosząc uśmiech i radość nie tylko ludziom, ale i naszym mniejszym braciom. W Przystani Lipowa 15, pod okiem gdyńskich seniorów i przy wsparciu wiceprezydenta Michała Gucia oraz Elżbiety Koniecznej z Karuzeli Pasji, narodziły się wyjątkowe zabawki dla mieszkańców Schroniska „Ciapkowo”. Zwykłe przedmioty, które większość z nas uznałaby za bezużyteczne odpady, zamieniły się w źródło niekończącej się zabawy dla kotów.
  1. Seniorzy z Centrum Aktywności Seniora w Gdyni wzięli udział w warsztatach kreatywnych, zamiast tradycyjnego szycia, przekuwając odpadki w zabawki.
  2. Projekt został zrealizowany w Przystani Lipowa 15 z inicjatywy Elżbiety Koniecznej i przy wsparciu wiceprezydenta Michała Gucia.
  3. Zabawki, stworzone z kartonów, rolek czy skrawków tkanin, trafią do Schroniska dla zwierząt „Ciapkowo”.
  4. Spotkanie miało również charakter towarzyski, promując twórcze wykorzystanie przedmiotów, które zazwyczaj lądują w śmieciach.

Niezwykła inicjatywa, która odbyła się niedawno w Przystani Lipowa 15, stanowi piękny przykład na to, jak twórczość i chęć pomocy mogą iść w parze, przynosząc korzyści nie tylko ludziom, ale również naszym czworonożnym przyjaciołom. W wydarzeniu uczestniczyli seniorzy z gdyńskiego Centrum Aktywności Seniora, którzy postanowili połączyć siły i kreatywność, by stworzyć coś wyjątkowego dla podopiecznych Schroniska „Ciapkowo”.

Wydarzenie to nie tylko okazja do kreatywnego spędzenia czasu, ale także świadectwo społecznego zaangażowania w kwestie ekologii i zero waste. Poprzez ponowne wykorzystanie materiałów, które zazwyczaj są uznawane za odpady, seniorzy pokazali, że każda rzecz może zyskać drugie życie i sprawić radość innym.

– Dopiero co obchodziliśmy Dzień Kota, a dzisiaj w Przystani na Lipowej przygotowujemy zabawki dla kotów. To kolejna sympatyczna, ciekawa akcja. Rzeczy, które wydawałoby się, że już do niczego się nie nadadzą – stare rolki, kawałki materiałów – przerabiamy na zabawki, z których skorzystają koty z „Ciapkowa”. Spotkanie ma dodatkowo bardzo towarzyski charakter – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Ręcznie wykonane zabawki, wśród których znalazły się kartonowe konstrukcje i maty węchowe, są dowodem na to, że pomysłowość i dobra wola mogą przynosić realne korzyści. Przekształcenie odpadów w przedmioty, które mogą wnieść radość w życie zwierząt, jest inspirującym przykładem na to, jak każdy z nas może wpłynąć na poprawę jakości życia naszych mniejszych braci.

Projekt ten pokazuje również, że każdy, niezależnie od wieku, może być twórcą i mieć realny wpływ na otaczający nas świat. Inspiracja, jaką niosą ze sobą takie działania, może zachęcić innych do podobnych inicjatyw, pokazując, że małe gesty mają dużą wartość.


Urząd Miasta