Policjantki z Redłowa spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 53. Podczas spotkania funkcjonariuszki rozmawiały z uczniami klas szóstych na temat bezpieczeństwa w Internecie. Policjantki przypomniały młodzieży, jak mądrze i bezpiecznie korzystać z zasobów wirtualnej sieci.

Policjantki z Komisariatu Policji w Gdyni – Redłowie spotkały się z uczniami klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 53. Tematem zajęć było bezpieczne i mądre korzystanie z Internetu. Dla większości młodych ludzi Internet jest nieodłącznym elementem codziennego życia. Młodzi korzysta z sieci każdego dnia, zawierają nowe znajomości i komunikują się między sobą. Nie zawsze niestety zdają sobie sprawę z szeregu zagrożeń, z jakimi może się łączyć się nieodpowiedzialne korzystanie zasobów wirtualnej rzeczywistości.

Podczas spotkania dzieci z uwagą słuchały dobrych rad policjantów. Młodzież chętnie prowadziła dyskusję na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie dowiedzieli się między innymi: jak nie paść ofiarą przestępców, jak nie narazić siebie i innych na niebezpieczne sytuacje, jak bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych, jak wyglądać powinno bezpieczne, trudne do złamania hasło oraz co zrobić, gdy ktoś włamie się na nasze konto na portalu społecznościowym. Dużą uwagę poświęcono cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej za hejt i nadużycia w sieci. Na koniec policjantki zaprezentowały uczniom film o zagrożeniach w Internecie.