W weekend, w Gdyni - Chyloni odbyło się wydarzenie pn. „Wietrzenie Schronu – Dzień Otwarty Schronu przy ul. Morskiej 189”, w którym udział wzięli gdyńscy policjanci oraz funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. W trakcie imprezy uczestnicy mogli porozmawiać z policjantami o bezpieczeństwie, aplikacji Moja Komenda i Dzielnicowy Bliżej Nas oraz o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Profilaktyka bezpieczeństwa w codziennym życiu jest jednym z najskuteczniejszych sposobów docierania do każdej grupy wiekowej i skuteczną metodą pobudzania świadomości na temat zagrożeń, jakie możemy spotkać na swojej drodze.

Policjanci korzystają z każdej okazji aby prowadzić akcje profilaktyczne, dlatego bardzo chętnie wzięli udział w wydarzeniu pn. „Wietrzenie Schronu – Dzień Otwarty Schronu przy ul. Morskiej 189”. W spotkaniu uczestniczyli policjanci z gdyńskiej komendy, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Gdyni – Chyloni oraz funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Podczas imprezy mundurowi rozmawiali z uczestnikami na temat bezpieczeństwa seniorów, a także przybliżyli zainteresowanym pracę policjantów. Podczas wydarzenia omówiona została aplikacja Moja Komenda i Dzielnicowy Bliżej Nas oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dla najmłodszych największą frajdą było przymierzenie się do motocykla policyjnego.