W związku ze zbliżającym się Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych, policjanci gdyńskiej drogówki przeprowadzili w sobotę i niedzielę działania „Trzeźwość, narkotyki” oraz „Motocykle”. Podczas akcji funkcjonariusze między innymi zatrzymali prawa jazdy dwóm nietrzeźwym kierowcom, jednemu po spożyciu alkoholu i skontrolowali 19 motocyklistów.

Funkcjonariusze ruchu drogowego gdyńskiej komendy przez sobotę i niedzielę prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwość, narkotykioraz „Motocykle”. Celem akcji było eliminowanie z ruchu kierowców, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu lub narkotyków oraz uświadomienie zagrożenia kierowcom, jakie niesie za sobą jazda pod wpływem środków odurzających. Ponadto działania miały na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach, z powodu nie przestrzegania ograniczeń prędkości, zwłaszcza przez kierujących motocyklami.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali ogółem 241 kierujących (w tym 19 motocyklistów), a wśród nich było 2 nietrzeźwych oraz 1 w stanie po spożyciu alkoholu, za co policjanci zatrzymali im prawa jazdy. Mundurowi ukarali mandatami karnymi 92 kierujących, w tym 69 za przekroczenie dozwolonej prędkości i zatrzymali 6 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h na terenie zabudowanym. Ponadto policjanci zatrzymali do kontroli 1 kierowcę z cofniętymi uprawnieniami, a także 1 kierowcę, który przekroczył 24 punkty karne i miał już sporządzony wniosek o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków jest przestępstwem, za które sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.