Dzielnicowy z Chyloni odwiedził grupę seniorów, skupionych w świetlicy Fundacji Adaptacja przy ul. Chylońskiej 217. Policjant propagował bezpieczne zachowania, a słuchacze mieli okazję posłuchać m.in. o metodach działania przestępców. Seniorzy z zainteresowaniem brali udział w dyskusji, podczas której dowiedzieli się, jak ustrzec się przed zagrożeniami.

W środę dzielnicowy z Komisariatu Policji w Gdyni – Chyloni odwiedził świetlicę Fundacji Adaptacja przy ul. Chylońskiej 217, gdzie czekała na niego grupa seniorów. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępców, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia.

Podczas spotkania dzielnicowy edukował uczestników jak ustrzec się przed oszustami, którzy najczęściej wybierają na swoje ofiary osoby starsze oraz omówił zagrożenia, jakie czyhają na seniorów. Policjant rozmawiał z seniorami o metodach „na wnuczka”, „wypadek”, „policjanta”, a także o nieuczciwej akwizycji i spotkaniach, na których oferowane są produkty sprzedaży ratalnej. Słuchacze mieli również okazję dowiedzieć się jak ochronić mieszkanie, dom przed włamaniem i zadbać o inne swoje mienie.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem seniorów. Na koniec funkcjonariusz rozdał wszystkim ulotki ostrzegające przed oszustwami telefonicznymi.