Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym volkswagenem, który jechał z uszkodzoną oponą. W trakcie interwencji okazało się, że 34-letni mężczyzna był nietrzeźwy, ponadto posługiwał się podrobionym prawem jazdy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z gdyńskiej drogówki zauważyli jadącego ul. Anyżową volkswagena z uszkodzoną prawą przednią oponą oraz pękniętym tylnym kloszem. W związku z niesprawnym stanem technicznym pojazdu, mundurowi zatrzymali kierującego do kontroli drogowej na parkingu przy ul. Wiczlińskiej. Podczas interwencji funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu, w związku z powyższym zbadali 34-latka alkomatem, miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto policjanci nabrali podejrzeń, że okazane przez 34-letniego mieszkańca Gdyni prawo jazdy jest podrobione. Mundurowi zabezpieczyli dokument i przewieźli mężczyznę do komendy aby wykonać niezbędne czynności.

Teraz o losie 34-latka zadecyduje sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat, natomiast za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 5 lat.