Posiadanie własnego basenu

Twój budżet jest jednym z priorytetowych czynników wpływających na rodzaj basenu, który zamierzasz kupić. Basen to znaczna inwestycja, więc przeznacz na to budżet. Istnieje kilka czynników, które wpływają na cenę basenu; Jednak podstawowe z nich to rozmiar basenu, kształt, materiał i dodatkowe funkcje, które wybierzesz. Jeśli konsultujesz się z firmą basenową, upewnij się, że uzyskałeś pisemną wycenę, w szczegółach, aby uzyskać jasność co do ich cen. Oprócz budowy i instalacji basenu, musisz mieć pieniądze na akcesoria i utrzymanie. Silniki, filtry i pompy wymagają corocznej konserwacji, a oprócz tego będziesz musiał kupować chemikalia i płacić za energię zużywaną do zasilania silników basenowych.

Możesz zdecydować się na duży basen z fontannami i nowoczesnymi atrakcjami wodnymi, jeśli Twój ogród jest przestronny. Jeśli jednak masz małe podwórko, ale nadal chcesz pomieścić basen, mały basen może być idealnym rozwiązaniem. Dla maniaków fitnessu najlepszym rozwiązaniem będzie basen na kolanach. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że pasuje do Twojej przestrzeni i oferuje pożądany wygląd i korzyści. Jeśli chodzi o kształt basenu, basen prostokątny lub kwadratowy jest najpopularniejszym wyborem. Owalny basen ma bardziej miękkie krawędzie i wygląda elegancko, podczas gdy basen w kształcie nerki wygląda elegancko i kreatywnie. Jeśli chcesz basen z oddzielnymi obszarami dla dorosłych i dzieci, wybierz basen w kształcie litery L o różnych głębokościach. Możesz także dostosować kształt basenu, aby dopasować go do kształtu i przestrzeni podwórka. Przychodząc do miejsca basenu, znajdź miejsce w swoim ogrodzie, które otrzymuje maksymalne promienie słoneczne. W ten sposób utrzymasz ciepło wody w basenie, dzięki czemu pływanie w nim będzie przyjemnym doświadczeniem. Będzie to również kosztować mniej pod względem energii potrzebnej do podgrzania wody w basenie.

Najpopularniejsze typy basenów

Basen naziemny jest najpopularniejszym rodzajem basenu wśród właścicieli domów. Można go zainstalować na równej powierzchni, najwygodniej na płycie. Baseny te są mocne, tanie i łatwe w instalacji, wymagające minimalnej nakładu pracy. Basen naziemny z włókna szklanego jest właściwą opcją, jeśli chcesz mieć niedrogi, ale solidny basen, który trwa całe życie.

Basen winylowy w ziemi wymaga wykopania ogrodu, więc koszty będą oczywiście wyższe. Jest to również popularna opcja, ale nie oferuje trwałości, jaką zapewnia basen naziemny.