Policjanci z gdyńskiej komendy przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa dla uczniów drugich i czwartych klas Szkoły Podstawowej nr 44 w Gdyni. Mundurowi poruszyli temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, zarówno szkole, w domu jak i na podwórku. Przewodnik psa służbowego zaprezentował dzieciakom umiejętności swojego podopiecznego czworonoga. Uczniowie pokazali, że tematy związane z bezpieczeństwem nie są im obce i byli bardzo aktywni podczas spotkania.

Policjantka z gdyńskiej komendy, zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z przewodnikiem psa służbowego pojechali na spotkanie z uczniami drugich i czwartych klas Szkoły Podstawowej nr 44 w Gdyni. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo uczniów w szkole, w domu i podczas spotkań z rówieśnikami..

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i powrotu do domu, o bezpiecznych postawach w codziennym życiu, a także zwrócili uwagę na właściwe zachowanie się w szkole. Mundurowi przypomnieli o numerach alarmowych, a także opowiedzieli o swojej pracy. Na koniec przewodnik psa służbowego zaprezentował uczniom możliwości szkoleniowe swojego podopiecznego czworonoga.

Spotkanie odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze, a dzieciaki z podziwem patrzyły na umiejętności policyjnego psa.