Zalety folii PPF

Jesteś posiadaczem auta i zastanawiasz się w jaki sposób zabezpieczyć karoserię swojego samochodu? To całkowicie zrozumiałe, wszyscy chcemy przecież aby nasze samochody prezentowały się doskonale. Obecnie jednym z bardzo popularnych rozwiązań jest oklejanie folią ochronną PPF. Czy warto zdecydować się na taki krok? Jakie zalety ma folia PPF? Pora się przekonać.

Folie PPF cieszą się coraz większą popularnością. Oferują je liczni detailerze, przykładowo możecie zamówić profesjonalny auto detailing w firmie One Man Army Detailing, który opcjonalnie oferuje założenie tej właśnie folii. Czym jednak ona jest? Skrót PPF oznacza Paint Protection Film. Jest to nic innego jak bezbarwna powłoka, która wykonana jest z poliuretanu. Nie da się ukryć, że obecnie jest to jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie lakieru naszego auta. Rozwiązanie to ma również wiele zalet, które chcielibyśmy przedstawić.

Bezbarwność i brak wpływu na kolor karoserii

Jak wspominaliśmy folia PPF jest całkowicie bezbarwną powłoką, która nie zmienia koloru lakieru naszego auta, co dla wielu osób jest jedną z podstawowych zalet tego produktu. Możemy zaobserwować jedynie, że kolor staje się nieco żywszy, bardziej intensywny i głęboki. Co oznacza, że wpływ folii jest jak najbardziej pozytywny, ponieważ nasze auto może zyskać ostrzejszy charakter.

Skuteczna ochrona przed wieloma czynnikami

Skuteczna i niezawodna ochrona lakieru samochodowego to zdecydowanie najważniejsza cecha folii PPF. Jest to rozwiązanie, które skutecznie chroni przed naprawdę wieloma czynnikami, które mogą wpływać negatywnie na wygląd karoserii. Mowa tu nie tylko o zmatowieniach czy rysach, ale również o działaniu wilgoci, środków chemicznych, promieniowania UV czy np. soli drogowej. Przed każdym tym czynnikiem folia skutecznie zabezpiecza lakier naszego pojazdu. Co więcej, położona na lakier z niewielkimi rysami sprawia, że stają się one niewidoczne.

Zdolność do samoregeneracji

Istnieje jeszcze jedna, bardzo ważna cecha, o której musimy wspomnieć mówiąc o zaletach folii PPF. Mianowicie, jest ona odporna na uszkodzenia i posiada zdolność do samoregeneracji. Przykładowo, jeśli zarysujemy folię na naszym aucie wystarczy, że pozostawimy samochód na słońcu. Gdy folia rozgrzeje się, jej przerwana struktura z powrotem się połączy a rysa zniknie.

Inne zalety folii PPF

Kolejną zaletą folii PPF, o której warto wspomnieć jest fakt, że tworzy ona powierzchnię hydrofobową, która sprawia, że woda szybko ścieka z karoserii samochodu. Dzięki temu możemy liczyć na to, że usuwanie zabrudzeń z powierzchni naszego auta będzie znacznie łatwiejsze. Precyzyjnie położona ściśle przylega do powierzchni karoserii i zapewnia doskonałą ochronę. Warto jednak wspomnieć o tym, że jej ściągnięcie również nie stanowi żadnego problemu.

Podsumowując, folia PPF to nowoczesne rozwiązanie, które ma wiele zalet i z pewnością spełni twoje oczekiwania. Jeśli więc szukasz skutecznego sposobu na zabezpieczenie lakieru swojego auta zdecyduj się na folie ochronne PPF dostępne na 1mad.pl. Z pewnością spełni ona wszystkie twoje oczekiwania.