Policjanci zostali zaproszeni na festyn rodzinny, organizowany na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Podczas festynu mundurowi rozmawiali z uczestnikami imprezy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie i prawidłowych postawach w codziennym życiu. Impreza miała charakter informacyjno – edukacyjny.

Profilaktyka bezpieczeństwa w codziennym życiu jest jednym z najskuteczniejszych sposobów docierania do każdej grupy wiekowej i skuteczną metodą pobudzania świadomości na temat zagrożeń, jakie możemy spotkać na swojej drodze.

Policjanci korzystają z każdej okazji aby prowadzić akcje profilaktyczne, dlatego bardzo chętnie przyjęli zaproszenie od Uczniowskiego Klubu Sportowego „Akademia Piłkarska Pomorzanin” z Gdyni na rodzinny festyn, który odbył się na Narodowym Stadionie Rugby. Na festynie pojawili się policjanci z gdyńskiej komendy oraz profilaktyk i dzielnicowi z Komisariatu Policji w Gdyni – Redłowie. Podczas imprezy mundurowi rozmawiali z dorosłymi i dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i codziennym życiu, a także przybliżyli zainteresowanym pracę policjantów. Podczas festynu odbył się również pokaz sprzętu służbowego. Chętni mogli założyć elementy umundurowania, zrobić zdjęcie i poczuć się jak policjant.