Dzisiaj o 11.00 w Konsulacie Kultury w Gdyni odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom Święta Policji garnizonu gdyńskiego. Głównym punktem uroczystości były mianowania na wyższe stopnie służbowe. Wśród znamienitych gości podczas akademii był obecny I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan oraz Wiceprezydent Miasta Gdyni Marek Łucyk. Na sali nie zabrakło również przedstawicieli służb mundurowych, instytucji oraz stowarzyszeń, z którymi gdyńska Policja współpracuje na co dzień. Wśród gości były także rodziny awansowych i wyróżnionych policjantów.

Dzisiaj o godzinie 11:00 Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni – podkom. Adam Nastały złożył meldunek insp. Krzysztofowi Kozelanowi:

Panie Komendancie. Dowódca uroczystości, podkom. Nastały melduje gotowość do uroczystości z okazji Święta Policji”.

Tymi słowami gdyńscy policjanci rozpoczęli uroczyste obchody swojego święta w roku 2022.

Uroczystości przewodniczył Komendant Miejski Policji w Gdyni insp. Sławomir Pachura. Komendant Miejski podziękował wszystkim policjantom i pracownikom za służbę i pracę, która wymiernie wpływa na coraz wyższe poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Gdyni i osób odwiedzających miasto.

Komendant podziękował także za współpracę wszystkim służbom mundurowym, stowarzyszeniom i instytucjom, które współuczestniczą w procesie zapewniania ładu i porządku publicznego na terenie Gdyni. Po wystąpieniu powitalnym zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie służbowe, medale i odznaczenia resortowe oraz nagrody Prezydenta Miasta Gdyni.

Na wyższy stopień służbowy w roku 2022 zostało awansowanych 268 policjantów. Za szczególne zasługi i osiągnięcia służbowe w zakresie bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego odznaczonych zostało 5 policjantów, oraz 8 policjantów za długoletnią służbę.

Prezydent Miasta Gdyni, za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Gdyni wyróżnił 25 policjantów, którzy najbardziej angażują się w służbę.

Podczas uroczystości została też wręczona nagroda rzeczowa dla sierż. Arkadiusza Sarnowskiego z Komisariatu Policji w Gdyni-Śródmieściu za bohaterski czyn. Funkcjonariusz podczas służby bez wahania skoczył z nabrzeża portowego do wody i uratował tonącą kobietę.

Na zakończenie oficjalnych obchodów wyświetlone zostały dwa filmy – pierwszy o przedwojennym policjancie z Gdyni (o historii ojca mówiła w nagraniu jego córka) oraz drugi, przybliżający pracę Policji. Po obejrzeniu krótkometrażowych filmów odbyła się część artystyczna, którą uświetnił zespół QUIET TRIO.

Wszystkim przybyłym gościom, którzy swoją obecnością uświetnili nasze święto, serdecznie dziękujemy, a osobom awansowanym i nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w służbie i życiu prywatnym.