Jaki stół ogrodowy wybrać do przydomowej strefy wypoczynkowej?

Szukając idealnego miejsca do relaksu dla siebie i bliskich, warto zwrócić uwagę na przydomowy ogród. W czasie wiosny i lata zachwyci on przyrodą i pozwoli na odprężenie blisko natury. W zaaranżowaniu nawet niewielkie przestrzeni wypoczynkowej pomoże funkcjonalny stół ogrodowy, odpowiednie krzesła oraz dodatki.

Wybierz stół ogrodowy i stwórz niebanalny punkt wypoczynkowy blisko domu!

Miejsce wypoczynkowe w ogrodzie może być dopasowane do konkretnych potrzeb i oczekiwań. Stół ogrodowy wykorzystać można zarówno jako element kompletu wypoczynkowego, jak i mebel będący nieodłączną częścią zestawów kawowych. Stół ogrodowy to również doskonała szansa na przedłużenie domowej jadalni i stworzenie w ogrodzie miejsca, gdzie latem podawane będą pyszne posiłki. Stół przeznaczony do ogrodu może być też uzupełnieniem konkretnych aranżacji – przypadku przestrzeni rustykalnych najlepsze okażą się stoły z naturalnego drewna tekowego. W nowoczesnych ogrodach stosowane są stoły technorattanowe lub stoły posiadające blaty z materiałów syntetycznych, np. imitujących kamień.

Stół ogrodowy z drewna tekowego

Jakie stoły ogrodowe cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem? Bez wątpienia są to modele, w których wykorzystywane jest naturalne drewno. Jednym z piękniejszych produktów jest stół ogrodowy Bordeaux Teak, proponowany przez markę Garden Space. Ten obszerny, okrągły stół pozwoli na spędzanie wyjątkowych chwil w ogrodzie w gronie rodziny lub przyjaciół, organizowanie przyjęć, podawanie pysznych posiłków. Stół Bordeaux Teak warto uzupełnić o wygodne i nowoczesne krzesła rattanowe z kolekcji Vimine. Marka Garden Space dba nie tylko o niebanalny wygląd swoich produktów, ale i ochronę środowiska – rattan oraz drewno tekowe pozyskiwane są wyłącznie z ekologicznych i odpowiedzialnych źródeł.

Technorattanowy stół ogrodowy – modny element wystroju

Jednymi z najchętniej kupowanych mebli ogrodowych są dzisiaj komplety technorattanowe – bez trudu znaleźć wśród nich można stół ogrodowy. Funkcjonalny stół zachwyci konstrukcją i lekkością: jego stelaż wykonany jest z aluminium malowanego proszkowo, które zabezpieczone jest przed wilgocią i korozją. Stoły ogrodowe z technorattanu zestawić można z nowoczesnymi krzesłami z tego samego tworzywa – wspólnie stworzą one komplet odznaczający się ponadczasową estetyką.

Skuteczna ochrona stołu ogrodowego

Stoły ogrodowe w czasie jesieni i zimy powinny być zabezpieczane przed działaniem wilgoci, osiadaniem kurzu. Pomogą w tym dedykowane pokrowce, które tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie. Struktura pokrowców pozwala na swobodną wymianę powietrza, dzięki czemu na powierzchni mebli nie skondensuje się wilgoć.