Coraz więcej z nas ma świadomość, jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. Niestety są osoby, które albo noszą odblaski rzadko albo w ogóle. Dlatego gdyńscy policjanci przeprowadzili akcję, podczas której zachęcali do noszenia materiałów odblaskowych.

W okresie jesienno-zimowym spotykamy się z gorszą widocznością, spowodowaną licznymi opadami deszczu i śniegu oraz szybko zapadającym zmrokiem. To czas, kiedy należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i zadbać o lepszą widoczność na drogach. Najbardziej narażeni na zdarzenia drogowe są piesi i rowerzyści, dlatego tak ważne jest noszenie odblasków, które mogą uratować życie.

Policjanci z gdyńskiej komendy zorganizowali akcję, podczas której rozdawali mieszkańcom Gdyni opaski odblaskowe. Celem tych działań było zwiększenie świadomości bezpieczeństwa dzieci oraz dorosłych na drogach, właśnie w kontekście noszenia odblasków. Pomimo, że mamy obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, mundurowi zachęcali do noszenia ich również w strefie zamieszkania.

Akcja policjantów spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy bardzo chętnie przyjmowali opaski odblaskowe.

  • Zdjęcie przedstawiające policjantkę, która przekazuje mężczyźnie opaskę odblaskową
  • Zdjęcie przedstawiające policjantkę, która przekazuje mężczyźnie opaskę odblaskową