Policjanci gdyńskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania podnoszące bezpieczeństwo na drogach. Funkcjonariusze zwracali uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. W efekcie policyjnej akcji mundurowi zatrzymali dwa prawa jazdy i wystawili 31 mandatów karnych.

Brawura, pośpiech czy chęć udowodnienia innym, kto jest lepszym kierowcą – to tylko kilka czynników, przez które kierujący przekraczają dozwoloną prędkość. Jazda z nadmierną prędkością jest główną przyczyną wypadków drogowych. Dlatego policjanci gdyńskiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania, w ramach których dyscyplinowali kierowców, jadących z nadmierną prędkością. Akcja miała na celu kształtowanie świadomości oraz zachęcanie do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Choć świadomość kierowców jest coraz większa, zdarzają się wśród nich tacy, którzy ignorują przepisy. Wczoraj podczas pracy policjanci wystawili 31 mandatów karnych oraz zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km w terenie zabudowanym.

Mundurowi w dalszym ciągu będą prowadzić takie działania. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ograniczyć liczbę wypadków drogowych, a tym samym liczbę rannych i zabitych.

 

  • Zdjęcie przedstawiające policjanta na tle radiowozu, podczas pomiaru prędkości