Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

„Świeć przykładem” to jeden z tematów wczorajszego spotkania funkcjonariuszy ruchu drogowego z przedszkolakami. Policjanci odwiedzili dzieci w Przedszkolu „Pod Żaglami” w Gdyni. Podczas wizyty maluchy poznały zadania stróżów prawa oraz dowiedziały się, jak ważne jest noszenie odblasków.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni odwiedzili Przedszkole „Pod Żaglami” przy ul. Płk. Dąbka. Dzieciaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały o pracy stróżów prawa, codziennie dbających o bezpieczeństwo w mieście. Maluchy dowiedziały się, jakie są zadania policjantów i jaki sprzęt wykorzystują w służbie.

Z uwagi na porę roku i coraz wcześniejszy zmierzch, przewodnim tematem było noszenie elementów odblaskowych. Funkcjonariusze tłumaczyli dzieciom, że osoby noszące odblaski są z daleka widoczne przez kierowców, a to zwiększa bezpieczeństwo pieszych. Przedszkolaki na koniec otrzymały „Legitymacje Małego Policjanta”.

Takie spotkania z najmłodszymi i propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to jedne z zadań policjantów w ich codziennej pracy.

  • Zdjęcie przedstawiające policjantów podczas wizyty w przedszkolu
  • Zdjęcie przedstawiające policjantów podczas wizyty w przedszkolu