Szeregi gdyńskiej Policji zasiliło kolejnych 8 nowych policjantów. Funkcjonariusze w najbliższym czasie złożą ślubowanie, a następnie rozpoczną naukę w szkołach policyjnych, która pozwoli im na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktyczne, aby jak najlepiej przygotować się do tej trudnej, wymagającej oraz niebezpiecznej służby.

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowionych Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia …” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy wstępujący do służby policjant.

Gratulujemy nowym funkcjonariuszom wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi policyjnej formacji. Służba w Policji niesie ze sobą wiele wymagań, wyrzeczeń ale też wiele zagrożeń. Dlatego też koledzy i koleżanki z garnizonu gdyńskiego życzą nowo przyjętym funkcjonariuszom dużo sukcesów i osiągnięć zawodowych, ale przede wszystkim życzą codziennych powrotów do domu po zakończonej służbie.

Jeżeli i Ty zastanawiasz się jaką drogę rozwoju zawodowego wybrać, proponujemy Ci wstąpienie w szeregi naszej formacji. To zawód dla ludzi, którzy w codziennym życiu przestrzegają zasad moralnych i wykazując się empatią, chcą chronić i bronić innych. Jest to zawód wymagający, ale dający w zamian dużo satysfakcji i możliwości niesienia pomocy innym ludziom. Każdy odnajdzie swoje miejsce, albowiem do zaoferowania są służby kryminalne, śledcze, prewencyjne i wspomagające. Możliwości jest wiele, dlatego zachęcamy do rozważenia wstąpienia do pomorskiej Policji. Wszystkie informacje można uzyskać pod adresem: https://dobor.pomorska.policja.gov.pl

Przypominamy, że kolejne terminy przyjęć to 3 listopad i 30 grudzień.