W dniu 23 września 2021 roku policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni – Redłowie zatrzymali 37 letniego mieszkańca Gdyni podejrzanego o rozboje na ekspedientkach punktów handlowo-usługowych na terenie Gdyni. Sprawca został zatrzymany bezpośrednio po czwartym swoim ataku. Teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, w godzinach popołudniowych, gdyńscy policjanci zostali powiadomieni, że mężczyzna w kilku sklepach spożywczych na ul. Świętojańskiej groził pracownikom użyciem przemocy, w tym noża, w celu nakłonienia do otwarcia kasy i kradzieży pieniędzy. Niemniej działanie to nie odniosło dla sprawcy pożądanego skutku i dopiero w jednym z lokali, gdzie doprowadził pracownika do stanu bezbronności poprzez przytrzymywanie i zadawanie uderzanie po ciele zdołał dokonać z kasy kradzieży pieniędzy w kwocie 60 złoty. 37-latek niezwłocznie oddalił się w rejon ul. Legionów, gdzie kontynuował swój proceder w jednym z punktów usługowych.

Policjanci po uzyskaniu informacji o zaistniałych zdarzeniach i otrzymani rysopisu mężczyzny, niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy napadów. Funkcjonariusze krótko po zdarzeniu zaistniałym na ul. Legionów zauważyli mężczyznę, który na ich widok  zaczął uciekać. Policjanci podjęli za 37-latkiem pościg, w wyniku którego zatrzymali mężczyznę, któremu przedstawiono 3 zarzuty dotyczące usiłowania i 1 w zakresie dokonania rozboju na terenie Gdyni. Zatrzymany mężczyzna obecnie został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, a o dalszym jego losie zadecyduje sąd.