Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gdynia

Jak działa doradztwo kredytowe?

Kiedy zadłużenie na karcie kredytowej wymyka się spod kontroli - z powodu rozwodu, problemów zdrowotnych, nadmiernych wydatków lub kombinacji różnych czynników - możesz potrzebować pomocy, aby wrócić na prostą. Doradca kredytowy może pracować z Tobą nad ustaleniem budżetu i planu spłat, abyś mógł rozwiązać problem zaległych długów i zaplanować lepszą przyszłość finansową. Oto, czym zajmują się doradcy kredytowi i jak można się do nich zwrócić.

Co to jest doradztwo kredytowe?

Doradcy kredytowi są przeszkoleni w udzielaniu porad dotyczących zarządzania długami, budżetowania i kredytów konsumenckich. Dzięki indywidualnym poradom, warsztatom i materiałom edukacyjnym mogą oni opracować plan dostosowany do Twojej sytuacji.

Podczas doradztwa kredytowego analizowane są dochody, aktywa i zadłużenie, aby określić najlepszy sposób rozwiązania problemów finansowych.

Pomoc doradcy może być tak podstawowa, jak pomoc w zrozumieniu swoich dochodów i wydatków oraz ustalenie budżetu. Doradcy mogą również doradzić w kwestiach takich jak zadłużenie z tytułu kredytów studenckich, odwrócona hipoteka czy założenie małej firmy.

Czy doradztwo kredytowe to dobry pomysł?

Kwestie związane z zadłużeniem są zazwyczaj głównym powodem, dla którego ludzie szukają doradców kredytowych.

Według jednego z badań 60% ankietowanych konsumentów miało zadłużenie na karcie kredytowej w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a 37% przenosiło je z miesiąca na miesiąc. Ta sama ankieta wykazała, że około jedna na cztery osoby dorosłe w Europie stwierdziła, że uzyskałaby pomoc od profesjonalnej agencji doradztwa kredytowego, gdyby miała problemy finansowe związane z zadłużeniem.

Jeśli potrzebujesz pomocy doradcy kredytowego, szukaj jej jak najwcześniej, ponieważ najlepsze opcje finansowe kurczą się z każdą nieuregulowaną miesięczną płatnością.

Doradcy kredytowi specjalizują się w sprawach związanych z zadłużeniem na kartach kredytowych, więc należy się do nich zgłosić, gdy tylko zaniepokoi nas wysokość posiadanych kart kredytowych i innych niezabezpieczonych długów.

Jak znaleźć doradcę kredytowego?

Szukanie rekomendacji od znajomych i rodziny to jeden ze sposobów na rozpoczęcie poszukiwania agencji doradztwa kredytowego. Skontaktuj się również ze swoją instytucją finansową lub lokalną agencją ochrony konsumentów lub na własną rękę możesz przejrzeć portale internetowe i przeglądać dostępne oferty firm w internecie.

Przed zatrudnieniem doradcy kredytowej zadaj następujące pytania:

  • Jakie usługi oferuje i czy ma licencję na  świadczenie usług?
  • Czy może Ci pomóc opracować długoterminowy plan finansowy?
  • Jakie są twoje opłaty/wydatki i co jeśli Ciebie na nie nie stać?

Podejdź do poszukiwania doradcy kredytowego tak, jak do prawnika, księgowego lub podobnego specjalisty. Dobry doradca chętnie da ci czas na zapoznanie się z materiałami, w tym umowami, i nie powinien się z tobą spieszyć podczas prezentacji planu finansowego. Profesjonalny doradca kredytowy musi mieć czas na Twoje czasami skomplikowane pytania, tak aby udzielić satysfakcjonujących odpowiedzi poprawiających sytuację materialną lub budującą plan finansowy na najbliższe lata.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź doradztwo kredytowe Warszawa - dowiedz się więcej.